Wielki Koncert Noworoczny. Rok kulturalny rozpoczął się z wysokiego C [WIDEO]

0
Rok kulturalny w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczął się z wysokiego C i to dosłownie, bo na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury pojawiły się w czwartkowy wieczór śpiewaczki operowe, mezzosopranistki Małgorzata Walewska i Joanna Motulewicz w obecności Zespołu Muzyków Filharmonii Zielonogórskiej pod dyrekcją Marty Kluczyńskiej. Pełna po brzegi widownia wysłuchała arii operowych oraz utworów filmowych. Na koniec, tradycyjnie już, ostrowianie powitali nowy rok lampką szampana. Na wydarzenie zaprosiła Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.

Repertuar na Wielki Koncert Noworoczny w Ostrowie Wielkopolskim został przygotowany specjalnie na tę właśnie okazję. Wysmakowany zestaw muzyczny zawierał m.in. „Duet kotów”, „Habanerę”, suitę z opery „Carmen”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Już nigdy”… i wiele, wiele innych znanych utworów z wielkich scen operowych.

Wielki Koncert Noworoczny to tradycyjne już wydarzenie kulturalne otwierające rok na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury. Jak zapowiada jego dyrektor Maria Szeląg, już tylko pierwszy kwartał będzie obfitował w wyjątkowe wydarzenia, jak choćby jubileuszowe koncerty Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej czy Chóru Męskiego Echo, a także promocja najnowszej płyty Macieja Balcara. A to dopiero początek…

Relacja z Wielkiego Koncertu Noworocznego pojawi się w poniedziałkowym (9.01.) serwisie informacyjnym Telewizji Proart o 17:20, 20:00 i 22:30.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick