Wielka Sobota, czyli radość wigilii paschalnej

0
Dzisiaj Wielka Sobota - czas radości i oczekiwania na zmartwychwstanie Chrystusa. To także dzień, w którym odnawiane są przyrzeczenia chrzcielne oraz święcone pokarmy na znak nowego życia. Ta ostatnia tradycja w tym roku będzie jednak wstrzymana w tradycyjnej formie w kościele w związku z koronawirusem. Niektórzy proboszczowie zdecydowali jednak, że przejadą ulicami wiosek i mniejszych miast, aby poświęcić pokarmy mieszkańców, którzy wyjdą w tym czasie do granic posesji.

Wielka Sobota w Kościele katolickim to czas radości i nadziei, że Chrystus zmartwychwstanie i odkupi nasze grzechy męczeńską śmiercią na krzyżu. Święcenie pokarmów, które wpisało się w tradycję ostatniego dnia Triduum Paschalnego jest symbolem umiłowania życia.

CZYTAJ: Parafie przesuwają datę Pierwszej Komunii Świętej

W ten dzień, podobnie jak w Wielki Piątek, w kościołach nie odprawia się mszy św., a liturgię Wigilii Paschalnej. To jedyny dzień w roku, kiedy nie ma sakramentu eucharystii.

Zapraszamy do oglądania w Wielką Sobotę nabożeństw oraz liturgii w Telewizji Proart. Szczegółowy plan transmisji podajemy poniżej:

WIELKA SOBOTA

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
15.30 – Msza Święta z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
16.00 i 20.20 – Wielka Sobota – Rozważania Wielkopostne
21.00 – Msza Święta Rezurekcyjna

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick