DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Więcej sportu w Pleszewie dzięki SKS

Rządowy program „SKS”, który realizuje Szkolny Związek „Wielkopolska” z siedzibą w Poznaniu, powstał z myślą rozwijania u uczniów chęci uprawiania sportu. Jego ideą jest organizacja i prowadzenie systematycznych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży dwa razy w tygodniu po 60 minut w grupach 15-20 osobowych. Program ma dwie edycje – wiosenną, która właśnie w pleszewskich szkołach się rozpoczyna i potrwa do końca roku szkolnego oraz zimową – od września do końca 2017 r.

W projekcie uczestniczą wszystkie szkoły prowadzone przez Miasto i Gminę Pleszew. Maksymalnie – zgłaszając po dwie grupy chłopców i dziewcząt – skorzystają z „SKS” ZSP nr 1, ZSP nr 3, ZSP w Kowalewie oraz ZSP w Lenartowicach.  Z pleszewskiej „Dwójki” oraz ZSP w Taczanowie Drugim natomiast w zajęciach będzie uczestniczyć jedna grupa uczniów. Łącznie 18 pleszewskich grup. Zajęcia poprowadzą nauczyciele wychowania fizycznego. Zakres zajęć określa dana szkołą. Odbywać się będą zajęcia ogólnorozwojowe, ale i tematyczne, jak siatkówka czy koszykówka, a nawet taniec.

Dodatkowe zajęcia sportowe wzmocnią nie tylko rozwój fizyczny uczniów, pobudzą ich do aktywności, ale mamy nadzieję, że przyczynią się także do odkrycia wielu sportowych talentów czy pasji. Dlatego samorząd Miasta i Gminy Pleszew postanowił skorzystać z projektu – tłumaczy Anna Bogacz, rzecznik Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie.

Projekt „SKS” finansowany jest z środków rządowych, które pokrywają koszt instruktorów, sprzętu sportowego i ubezpieczenia uczestników. Samorząd ponosi jedynie koszt 200 zł za grupę na rok, czyli łącznie 3.600 zł.

źródło:pleszew.pl

 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz