Więcej psów w schronisku. Ponad 100 czworonogów czeka na nowy dom

0

- W ubiegłym tygodniu wydaliśmy do adopcji dwa psy, ale przywieźliśmy dziesięć kolejnych... - mówi kierownik Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim, Agnieszka Nowicka. Zwierzęta zaczynają mnożyć się w znacznej ilości, dlatego bezpańskich zwierząt przybywa. Wszystkie psy czekają na adopcję.

W schronisku dla zwierząt w Wysocku Wielkim (powiat ostrowski) przebywa obecnie około 150 psów. Ta liczba niestety utrzymuje się od lat na stałym poziomie, bo choć psy znajdują nowe domy, to kolejne trafiają do placówki. Tylko w ubiegłym tygodniu na miejsce dwóch wydanych do adopcji czworonogów przybyło kolejnych 10 bezdomnych psów.

Sytuacja znacznie pogarsza się na początku wiosny, czyli w okresie intensywnego rozmnażania się zwierząt. Wypuszczanie zwierząt poza posesje może skutkować mnogością ciąż u suczek czy kotek, a w takich sytuacjach właściciele często pozbywają się młodych zwierząt poprzez porzucenie. Te trafiają do schronisk.

Proces adopcyjny nie jest skomplikowany. Każdy, kto chce przygarnąć czworonoga ze schroniska może odwiedzić placówkę przez cały tydzień, poznać zwierzęta, rozeznać się jaki jest wybór. Możliwe jest wyprowadzanie psów na spacery, by zapoznać się z każdym z nich.

Adres schroniska:

Międzygminne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

ul. Pruślińska 3

63-410 Wysocko Wielkie

tel. 725 705 107 lub 530 187 254

Pon. – pt.: 10.00 – 20.00
Sob.: 10.00 – 18.00
Ndz.: 12.00 – 16.00

Wyprowadzanie psów od godziny 12:00.

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick