Więcej chętnych niż szczepionek. Ilu nauczycieli chce się zaszczepić?

7
zdjęcie poglądowe / fot. Pixabay
Pierwsza grupa ostrowskich nauczycieli została dopuszczona do szczepień przeciwko koronawirusowi. Choć w żadnego rodzaju placówce prowadzonej przez miasto nie ma 100 proc. chętnych, aby szczepionkę przyjąć, ich liczba jest nieporównywalnie mniejsza w stosunku do liczby pracowników oświaty z pierwszej grupy z powiatu ostrowskiego, którzy wyrazili taką chęć.

Podczas konferencji prasowej poświęconej oświacie, władze Ostrowa Wielkopolskiego przedstawiły m.in. statystyki dotyczące popularności szczepień przeciwko koronawirusowi. Dane procentowe pokazują, ilu nauczycieli ostrowskich szkół prowadzonych przez miasto, jest zainteresowanych przyjęciem szczepionki.

Przedszkola miejskie:
Zainteresowanie – 51,8%
Niezainteresowanie – 48,2%

Szkoły podstawowe:
Zainteresowani – 61,7%
Niezainteresowani – 38,3%

Żłobek:
Zainteresowani – 75%
Niezainteresowani – 25%

CZYTAJ TEŻ: Ostrowska SP4 zostanie przeniesiona! Program nauczania? Pierwszy taki w skali kraju

Szczepienia pierwszych grup nauczycieli już ruszyły. W Ostrowie Wielkopolskim są prowadzone w szpitalu. Prezydent Beata Klimek – jak wyjaśniła podczas briefingu – zaproponowała, aby zorganizować je w ciągu dnia lub dwóch na przykład w Arenie Ostrów bądź w jednej z sal sportowych przy szkole. – Dyrektor szpitala wyjaśnił, że na razie nie ma takiej potrzeby – dodała.

Nie ma potrzeby, ponieważ do Ostrowa przyjechało niewiele szczepionek, o czym poinformował Sebastian Górski, wiceprezydent odpowiedzialny za oświatę: – W tej chwili szczepienia dotyczą zaledwie 100 osób, bo taką mamy liczbę szczepionek na ten tydzień w ostrowskim szpitalu.

Od poniedziałku mogą zgłaszać się na szczepienia kolejne grupy uprawnionych pracowników systemu edukacji. Natomiast w tej pierwszej grupie w powiecie ostrowskim zgłosiło się 1 200 pracowników. Być może gdyby było do dyspozycji tyle samo szczepionek, wówczas rozważenie pomysłu organizacji punktu szczepień w Arenie Ostrów, byłoby zasadne.

CZYTAJ TEŻ: Piątkowy raport koronawirusowy

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

 1. 10
  10

  Śmiertelność na covid w grupie wiekowej od 0 do 49 lat to aż 0,01 % czyli 1 osoba na 1000. To mniejsza śmiertelność niż na grypę, która w tym roku wyginęła. Drodzy nauczyciele w tym przedziale wieku mam do was pytanie. Dla tak nie znaczącego ryzyka (pewnie utopienie w wannie bez wody jest wyższe!) warto wam brać udział w eksperymencie medycznym? Macie jakiekolwiek pojęcie jak w długim okresie czasu będą na wasz organizm oddziaływały te na szybko stworzone szczepionki? Normalny cykl badań nad szczepionką to 5-8 lat, a nie 3 miesiące! Kto wam zagwariantuje, że nie będzie powikłań? Koncern zwolniony z odpowiedzialności? Kto wam zagwarantuje, że np. nie będziecie mieli problemów z płodnością skoro nie było badań wśród kobiet w ciąży, a jeden z koncernów pisze w ulotce, że nie zaleca szczepionki dla kobiet w ciąży czy planujących ciążę. Ludzie! Toż na grypę w poprzednich latach chorowało dużo więcej ludzi (np. po 100.000 osób dziennie), a nikt nie odprawiał takiej szopki jak z covidem! Nie widzicie tego naprawdę? Na grypę w Polsce szczepiło się 4 % ludzi, a śmiertelność była na poziomie covida!

 2. 7
  6

  Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych ostatnio stwierdził, że realna liczba osób, które ,,przechorowały” koronę w Polsce to 15 milionów czyli przynajmniej 10 x więcej niż oficjalne statystyki. Jeśliby więc przyjąć, że w Polsce śmiertelność na koronę oficjalnie to około 2 % (ponad 30 tys. osób), ale liczona wobec oficjalnych ,,zachorowań” (około 1,5 miliona, a realnie minimum 15 milionów!), to wniosek jest taki, że realnie wskaźnik śmiertelności trzeba podzielić przez 10 czyli wyjdzie 0,2 % !!! Średnia wieku osoby zmarłej na covid w Polsce to 76 lat! Naprawdę warto brać udział w szczepieniach? Większość nauczycieli zapewne jest uodporniona po naturalnym przechorowaniu!

 3. 9
  9

  Nie widzicie, że ulegacie topornej socjotechnice? Cała ta covidowa szopka jest nakręcana i sterowana medialnie. A to Janda z Millerem weszli bez kolejki, a to brak szczepionek! Nauczyciele! Naprawdę jesteście tak naiwni, że tego nie widzicie?

  • 10
   10

   Taaaa. Pewnie wierzysz jeszcze w czipy. Całe szczęście że takich jak ty oszołomów jest namiastka. Gdzie się tacy rodzą?

 4. 9
  10

  Tomasz, zgadza się. A Anonimami się nie przejmuj, to efekt noszenia maseczki przez rok. Niedotlenienie zaczyna dawać się we znaki….

  • 3
   2

   Gdy będziesz korzystał kiedyś z pomocy chirurga, przy okazji jakiejś operacji, każ mu zdjąć maseczkę, możne być niedotleniony…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick