Wiceminister finansów o Konstytucji Biznesu i „niesprawiedliwości” podatkowej

1
Paweł Cybulski, wiceminister finansów i zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej był jednym z gości konferencji "Prawo do przedsiębiorczości. Małe firmy, wielkie zmiany", która obywała się dzisiaj w Przygodzicach. Sporo rozmawiano o polskiej gospodarce i sytuacji przedsiębiorców, ale i nie brakowało trudnych tematów czy pytań wymagających bardziej złożonych odpowiedzi.

Tematy poruszane dzisiaj na spotkaniu do przedsiębiorców były przeróżne: od spraw związanych z podatkami, przez RODO, aż do kwestii zamówień publicznych. Ale kluczowym punktem wszystkich spotkań w ramach cyklu „Prawo do przedsiębiorczości. Małe firmy, wielkie zmiany” jest temat tworzenia Konstytucji Biznesu, czyli dokumentu z pięcioma ustawami mającymi ułatwić życie przedsiębiorcom. Jednak słowo „konstytucja” w obecnych czasach budzi różne skojarzenia, nie zawsze pozytywne. W dobie ciągłej dyskusji o „łamaniu” Konstytucji, pytaliśmy dziś o sens tworzonego dokumentu dla przedsiębiorców.

Na konferencję próbowali także dostać się działacze Komitetu Obrony Demokracji z naszego regionu. Ostatecznie swoje hasła skandowali przed terenem, na którym odbywała się konferencja.

Paweł Cybulski, wiceminister finansów odpowiedział na pytania o sens tworzenia Konstytucji Biznesu czy o szczegóły kwestii podatkowych, według działaczy KOD-u – niesprawiedliwych. Odpowiedzi w załączonym materiale.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick