DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Wędrówki literackie w czasie i przestrzeni

W ramach projektu doszło do szeregu spotkań z młodymi oraz starszymi mieszkańcami gminy Ostrów Wielkopolski, podczas których Małgorzata Juda-Mieloch z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu pokazywała im jak czerpać radość z pisania i jak utrwalać swoje wspomnienia. Wykłady zakończyły się podsumowaniem oraz nagrodzeniem uczestników. Upominki oraz książki otrzymali od samego sekretarza Wisławy Szymborskiej Michała Rusinka. 

Rusinek to współautor książki pt. „Kiedy byłem mały. Kiedy byłam mała”. Drugą część pamiętnika napisała Joanna Olech, która 10 października odwiedziła bibliotekę w Gorzycach Wielkich oraz jej filię w Lewkowie. Pisarka mówiła, że dorosłym nie ma nic do powiedzenia. Dla najmłodszych ma natomiast zaproszenie do jej świata. Świata Miziołków, Tadka, Tytusa czy Pompona.

W ramach projektu dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zorganizowano też wycieczki do Śmiełowa, gdzie zlokalizowane jest Muzeum Adama Mickiewicza. Kolejną destynacją był podkaliski Russów, gdzie mieszkała Maria Dąbrowska. 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz