Ważne wygrane Centry i Jaroty. Dobre pożegnanie Ostrovii, zawód Pogoni

Zespół ostrowskiej Centry grał w sobotę z GKS-em Przodkowo, który także walczy o utrzymanie w trzecioligowym gronie. No i podopieczni trenera Mariusza Posadzego zrobili duży krok w stronę utrzymania. Wygrali 1:0 po bramce, którą w 58 minucie zdobył Dawid Kuczyński. Komplet punktów wywalczył również zespół Jaroty Jarocin, który w Solcu Kujawskim nie dał większych szans tamtejszej Unii, wygrywając pewnie 3:0. Z dorobkiem 36 punktów piłkarze JKS-u zajmują 11 miejsce w tabeli. Centra ma na koncie 29 punktów i plasuje się na 13 pozycji.

Sporo ciekawego działo się w meczach o czwartoligowe punkty. W Nowych Skalmierzycach tamtejsza Pogoń podejmowała Polonię Leszno. Gospodarze przegrali 0:2. Pierwszą bramkę dla rywali zdobył Michał Płocharczyk w 29 minucie. W 69 minucie sędzia podyktował rzut karny za faul defensora Pogoni. Jedenastkę na bramkę zamienił Artur Krawczyk.

W Ostrowie Wielkopolskim ostatni mecz w tym sezonie przed swoimi kibicami rozgrywała jedenastka Ostrovii 1909. No i biało-czerwoni nie dali żadnych szans Koronie Piaski, gromiąc rywala 6:0. W Gołuchowie przegrał LKS, który uległ Obrze Kościan 0:1.