Wakacje – czas start! Rok szkolny zakończony

0
Uczniowie zakończyli rok szkolny i oficjalnie rozpoczęli wakacje. Wręczenie świadectw to czas podsumowań i pożegnań z absolwentami. Ponad dwa miesiące wolnego to okazja do odpoczynku, ale też czas, by pomyśleć o planach na przyszłość. W całym kraju wakacje rozpoczęło ponad 4 miliony uczniów. W powiecie ostrowskim jest ich ponad 6 200.

Uczniowie opuszczają mury szkoły na ponad dwa miesiące. Tegoroczne wakacje potrwają dokładnie 67 dni. – Planuję wakacje spędzić spontanicznie. Mam, niestety, tylko miesiąc wakacji, ponieważ pozostałą część będę chodziła na praktyki – powiedziała uczennica Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim. – Połowa na praktykach, a druga połowa raczej spontanicznie. Chociaż jeden wyjazd mam już w sumie zaplanowany – dodał jeden z uczniów. – Będę jeździł na rowerze i pojadę nad morze. Dobrze, że rok szkolny się już skończył – cieszył się kolejny.

Lepsza sytuacja epidemiologiczna w kraju pozwoliła na zorganizowanie uroczystości, w niemal takiej samej formule, jak bywało to przed pandemią. Choć w ograniczonym składzie i z zachowaniem np. odpowiednich odstępów uczniowie Zespołu Szkół Usługowych spotkali się dziś punktualnie o 9 w szkolnej auli. – Jest zupełnie inne wrażenie, kiedy mówimy do kogoś tak „na żywo”, mając swojego rozmówcę przed sobą niż za ekranem komputera. Zakończenie roku maturzystów jeszcze online, dlatego cieszę się, że dziś udało nam się spotkać – tłumaczył dyrektor szkoły Dariusz Kaczmarek.

Rok szkolny 2021/2022 rozpocznie się 1 września. Do tego czasu uczniowie mają 67 dni, czyli ponad 1 600 godzin wolnego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick