W wypadku zginęła 16-latka. Kierowca usłyszał zarzuty

3
fot. Kobyla Góra Movie
Wracamy do tematu tragicznego wypadku, do którego doszło w Ligocie w powiecie ostrzeszowskim. 26-letni kierowca, który będąc pod wpływem alkoholu i nie posiadając prawa jazda doprowadził do tragicznego w skutkach wypadku. Zginęła wtedy 16-letnia pasażerka. Kierowca został przesłuchany, a prokurator postawił mu zarzuty. 26-latek został tymczasowo aresztowany.

Do wypadku doszło w nocy z 14 na 15 lipca w Ligocie w powiecie ostrzeszowskim. 26-latek będąc pod wpływem alkoholu i nie posiadając prawa jazdy doprowadził do wypadku. Z powodu nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad samochodem, wjechał do rowu i kilkukrotnie dachował. W pojeździe oprócz kierowcy znajdowały się jeszcze trzy osoby. W wyniku tego wypadku śmierć poniosła 16-latka.

26-latek został doprowadzony do prokuratury i przesłuchany w charakterze podejrzanego. – Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie prowadzi postępowanie przeciwko 26-letniemu mieszkańcowi województwa dolnośląskiego. W oparciu o poczynione ustalenia i zebrany materiał dowodowy prokurator zarzucił mu, że w nocy z 14 na 15 lipca prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Prokurator zarzucił mu także, że umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa ruchu lądowego. Będąc w stanie nietrzeźwości i jednocześnie nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami, nie zachował ostrożności, nie obserwował należycie przedpola jazdy i jadąc z nadmierną prędkością, czyli 120-160km/h, nie zapanował nad kierowanym pojazdem i doprowadził do wypadku. W wyniku odniesionych obrażeń śmierć poniosła pasażerka pojazdu – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ: List w butelce robi międzynarodową karierę, a władze Nowych Skalmierzyc szukają potomków robotników

Mężczyzna przesłuchany w charakterze podejrzanego, przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. – Prokurator mając na uwadze wysoki wymiar kary i obawę, że podejrzany może utrudniać postępowanie, wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt – dodaje Meler.

Mężczyzna w areszcie będzie oczekiwał na rozprawę. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

 1. Za zabójstwo powinien dostać min 20 lat. i jeszcze po pijaku, a wiózł jeszcze inne osoby więc ofiar mogło być więcej

  • ile by nie dostał, to i tak my, podatnicy, będziemy ponosić koszty!
   Kara powinna być adekwatna do sytuacji, ale winny powinien odpracować pobyt w więzieniu!

 2. 2
  1

  0.5 promila to w innych krajach dopuszczalna granica. Tu główną przyczyną była nadmierna szybkość i brawura. Chwila głupoty i całe życie jęczenia. Szkoda tej młodej dziewczyny.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick