Tragiczny wypadek w powiecie ostrzeszowskim. Nie żyje 16-latka

11
fot. Kobyla Góra Movie
16-latka zginęła, a jej dwóch kolegów i koleżanka trafili do szpitala - to skutki tragicznego wypadku, do którego doszło w godzinach nocnych w Ligocie w powiecie ostrzeszowskim. Kierowca z powiatu oleśnickiego stracił panowanie nad samochodem, wjechał do przydrożnego rowu i kilkukrotnie dachował. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu i nie posiadał prawa jazdy.

Do wypadku doszło w miejscowości Ligota w powiecie ostrzeszowskim. Audi podróżowały cztery osoby: 25-letni i 19-letni mężczyźni oraz dwie 16-latki. – Kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i kilkukrotnie dachował. Śmierć poniosła jedna z 16-latek – poinformował sierż. Martyn Kowalczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

CZYTAJ TEŻ: Potężny pożar hali pod Kaliszem. Na miejscu także strażacy z Ostrowa

19-letni pasażer, druga z 16-latek i 25-letni kierowca zostali przewiezieni do szpitala, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nie odnieśli poważnych obrażeń. 25-latka czekają konsekwencje. – Kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a na dodatek był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało pół promila – dodaje Kowalczyk.

Wszyscy biorący udział w tym tragicznym wypadku to mieszkańcy powiatu oleśnickiego. Okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniać ostrzeszowska policja.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. Dbasz, chuchasz, dmuchasz od dnia narodzin…. Bezstresowe wychowywanie dzieci i pozwalanie na wszystko. Potem jest już za późno. Dzieci uważają, że wszystko im wolno i wszystkiego czego żądają dostaną. Nie mają szacunku do nikogo i niczego. Do życia również. Kondolencje dla rodziny.

  2. I wydawać by się mogło że to Audi… Auto duże, bezpieczne, masywne. Jednak żadne auto nie zapewni bezpieczeństwa, jeśli to kierowca jest debil i jeździ pod wpływem alkoholu… 🤔

  3. Powinien być oskarżony o morderstwo z premedytacją, będąc pod wplywem alkoholu i brz prawa jazdy musial zdawać sobie sprawę z zagrozenia dla siebie i innych

  4. Kierowca nie odpowiedzialny to bez wątpienia i nie ma co go bronić. Reszta dzieciaków zapewne będzie twierdzić że nie wiedziała że po alkoholu i bez uprawnień. Ale cóż pewnie twierdzili że się uda i będzie wszystko ok a teraz trzeba będzie żyć ze świadomością że koleżanka nie żyje. Kondolencje dla rodziny.

  5. Tak jest dosłownie ZAWSZE ze NIGDY tego typu sprawca nie doznaje najmniejszego uszczerbku na zdrowiu. Nawet gdyby uderzył w betonowy mur przy 300km/miałby najwyżej drobne otwarcie. Tacy ludzie sa nieśmiertelni i zdrowi do późnych lat. To jest żelazna zasada. Im wiekszy drań tym ma więcej szczęścia i zdrowia.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick