W Wielkopolsce zawyją syreny. Wojewoda wydał decyzję

13
Fot. kalisz.pl
24 listopada w godzinach od 8.00 do 18.00 na terenie województwa wielkopolskiego zawyją syreny. Przedstawiciele wojewody informują, że zostanie wtedy przeprowadzony trening systemu wykrywania i alarmowania oraz wczesnego ostrzegania.

Treningi odbywają się dwa razy do roku i udział w nich biorą wyznaczone jednostki samorządu terytorialnego szczebla powiatowego i gminnego jako elementy ćwiczące oraz współpracujące. – Trening jest przeprowadzany regularnie i ma na celu sprawdzenie funkcjonowania wojewódzkiego systemu wykrywania i alarmowania oraz wczesnego ostrzegania, a także jego doskonalenie, jak również ulepszanie systemu obiegu informacji w województwie z wykorzystaniem dostępnych środków łączności, tak aby w chwili realnego zagrożenia mieszkańcy Wielkopolski byli w odpowiednim czasie o nim poinformowanipodkreśla wojewoda Michał Zieliński. 

Informujemy więc, że syreny słyszane w tych godzinach są jedynie ćwiczeniem, a nie faktycznym ostrzeżeniem o potencjalnym niebezpieczeństwie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

  1. Dobrze,lecz czy obecnie ludzie są uczeni sygnałów syren co one oznaczają nie wydaje mi się.W szkole podstawowej i liceum uczono mnie jakie były sygnały syren dot.różnych zagrożeń,ale dzisiaj nic mi na ten temat nie wiadomo,a warto byłoby to wszystko przypomnieć.

    • Nie ma tego w słynnych spuchniętych od drobiazgów Podstawach Programowych… Ważniejsze są np. budowa pantofelka, stoczone bitwy w powstaniu (obojętnie którym), środki stylistyczne (podczas gdy dzieci nie znają zasad interpunkcji), itp., itd.

    • Są! Dla najważniejszych obywateli tego kraju oczywiście! Wiesz co to jest schron? Dla wszystkich miejscem ochrony przed ostrzałem są tunele, kolej podziemna, piwnice, ziemianki i tym podobne miejsca!

  2. W jakim mieście zawyja te syreny ? We wszystkich ? Artykuł wprowadzający jakieś niepełne informacje. Będą wyć non stop między tymi godzinami czy tylko chwilę ?

  3. Przez to, że nikt nikogo i w żaden sposób nie nauczył jaki sygnał co oznacza większość pomyśli sobie „pewnie znowu jakas rocznica przypada”… Standardowo robi się próbne alarmy nie od tej strony.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick