DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

W weekend przesuwamy wskazówki zegarków!

21 marca rozpoczęliśmy kalendarzową wiosnę. W ostatni weekend marca przestawimy wskazówki zegarków, a to oznacza zmianę z godziny 2.00 na 3.00 w nocy. Krócej pośpimy, ale dzień będzie coraz dłuższy!

W 2018 roku pojawił się pomysł, by zrezygnować ze zmiany czasu w Unii Europejskiej. W internetowej ankiecie większość pytanych opowiedziała się za zaprzestaniem takich praktyk, jednak prace nad nowym prawem stanęły w miejscu i tak oto od najbliższej niedzieli obowiązywać będzie w Polsce czas letni.

Według historii, pierwsza zmiana czasu z zimowego na letni została wprowadzona w XVIII wieku przez Benjamina Franklina. W Polsce zmiana została wprowadzona w okresie międzywojennym, a następnie w latach 1946-1949, 1957-1964. Od 1977 roku stosuje się ją nieprzerwanie.

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • Z
  ZK

  środa, 22 marca, 2023

  Choćby przesunęli o pięć godzin, to dzień nadal będzie tak samo długi.

  Odpowiedz
 • P
  polemizatorka

  środa, 22 marca, 2023

  „Dzień stanie się dłuższy” – ale głupotka albo niewiedza! tak dzień bedzie dłuższy od poprzedniego o 2 minuty. Nic więcej.

  Odpowiedz
 • O
  Ola

  środa, 22 marca, 2023

  Wcale mnie to nie cieszy, że będzie dłużej jasno. Lubię długie wieczory.

  Odpowiedz
 • M
  marek

  czwartek, 23 marca, 2023

  do Ola , a mnie cieszy że będzie dłużej jasno. Można wyjść do ogrodu coś porobić po pracy , na spacer itp. Też Pani to polecam, a nie długie wieczory przed tv.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz