„W ustawie był cały szereg błędów” – jak wyglądały prace Senatu nad wyborami?

20
Ewa Matecka w październiku wygrała wybory parlamentarne i pokonując ówczesnego senatora z regionu - Łukasza Mikołajczyka, zdobyła mandat senatorski. Mandat w tych wyborach otrzymał również Janusz Pęcherz z Kalisza. Brali oni udział w pracach nad ustawą, która miała pozwolić Polakom bezpiecznie zagłosować na prezydenta RP w nadchodzących wyborach. Decyzją polityków te odbędą się 28 czerwca i będą miały charakter hybrydowy. Oznacza to, że będzie możliwość oddania głosu w lokalu wyborczym lub zagłosować korespondencyjnie. Ewa Matecka i Janusz Pęcherz opowiedzieli jak wyglądały prace nad ustawą na szczeblu senatorskim.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

20 KOMENTARZE

  • Na rzecz kogo działasz. Jesteś pisowskim trolem czy dobrowolnym zwolennikiem dyktatury ignorantów i malwersantów.

  • I to samo będzie jak by wygrał prezydent z totalnej opozycji. Stagnacja stagnacja i jeszcze raz stagnacja. Sejm wprowadzał by reformy a senat i prezydent pełna blokada i 4 lata stagnacji.

  • Pani senator Matecka na początku wypowiedzi mówi wyraźnie, że ustawa trafiając do senatu była przez Sejm bardzo starannie rozpatrywana.

  • Lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać. np. Janusz Kowalski senator PIS wice marszałek Senatu – to dopiero tytan intelektu!

  • Jeżeli ktoś nie ma nic do powiedzenia to lepiej niech nic nie mówi. Przecież ta pani nie ma pojęcia o tym co mówi. Najlepiej to widać na początku wypowiedzi jak myli izby parlamentu. Pytanie do Pani senator czy sam wie w której izbie parlamentu zasiada? hahaha

  • Tobie za to nic już nie pomoże, gdyż podłość i głupota są nieuleczalne i powszechne wśród wyznawców „żoliborskiego chama”.

  • do Męskie słowa
   o chorobie twej świadczy język nienawiści, choć jako pseudo demokrata myślisz że to język miłości.
   To początek urojenia, szybko do specjalisty.
   Mimo wszystko pozdrawiam męskie słowo( czy męskie)

 1. najgorszy z możliwych wyborów, pacynka na senatora, ale Ostrowianie tak oczadziali z nienawiści do PiS że nawet konia wybraliby na senatora byle nie PiS. A teraz gryźnijcie się w doope klakierzy Mateckiej, bo mamy SUPER WOJEWODĘ dzięki temu a wy co ? milcząca senatorkę i kłopoty z pęcherzem

  • Mamy dwie drogi przed sobą: Polska Kaczyńskiego (chamstwo, pogarda, ksenofobia, ignorancja, kłamstwo i białoruskie standardy praworządności) i Polska (przynależna do UE przyjmująca dobrowolnie standardy praworządności, tolerancji, szacunku, współpracy opartej na wspólnym systemie wartości i zdobyczach nauki, rozwoju wspieranego wiedzą i kompetencją).
   Albo wschodnia satrapia albo europejska cywilizacja.
   Drodzy rodacy wybór należy do was.

  • Nie wiem gdzie ty żyjesz, ale ja w Polsce Prezesa Kaczyńskiego i mi się bardzo podoba. Prezes robi porządki których nikt latami nie robił. Polska się rozwija i dobrze się tu żyje. po co nam Trzaskowski który mówi cyt.”Po co nam lotnisko w Warszawie jak jest w Berlinie”. Niech ten pan się ogarnie najpierw a potem startuje na prezydenta. Jego nieudolność rządów w Warszawie widzą przedsiębiorcy z tego terenu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick