W tej kolejce nikt nie przegrał!

Takiej kolejki już dawno nie było. Żaden zespół z naszego regionu nie przegrał meczu. Każdy może zatem znaleźć pozytywy w grze, choć nie wszyscy pewnie będą zadowoleni. Wiele radości na pewno było w Kaliszu, gdzie KKS wygrał z Wigrami Suwałki 1:0 po golu w 45. minucie Piotra Giela. To pierwsze zwycięstwo kaliskiego klubu w tym sezonie. W poprzedniej (pierwszej) kolejce podopieczni Ryszarda Wieczorka zremisowali 2:2 z Olimpią Elbląg.

W III lidze historyczna wygrana Pogoni Nowe Skalmierzyce, która zadebiutowała na tym szczeblu rozgrywek. Zwycięstwo 2:1 nad Unią Janikowo bardzo ucieszyło środowisko związane z klubem z Nowych Skalmierzyc i samych piłkarzy, którzy mogą być zadowoleni ze swojej postawy. Także Jarota Jarocin wygrał na inaugurację sezonu. Zrobił to w Bydgoszczy w spotkaniu z beniaminkiem – Zawiszą.

Zespoły z naszego regionu występujące w IV lidze, także mogą być zadowolone, choć pewnie niektórzy zamiast remisować, woleliby zgarnąć pełną pulę. Na przykład LKS Gołuchów, który remisując 2:2 z Kotwicą Kórnik. To drugi remis tego zespołu w sezonie. Po zwycięstwie w pierwszej kolejce, także Centra Ostrów Wielkopolski zremisowała 1:1 na wyjeździe z Polonią Marcinki Kępno. Po porażce w pierwszej kolejce, KKS II Kalisz wygrał 3:1 z Koroną Piaski. Także Victoria Ostrzeszów odniosła zwycięstwo. Pokonała 2:0 Wilki Wilczyn.

W najbliższy weekend wystartuje rywalizacja w żeńskim wydaniu, a więc obiejrzymy w akcji kobiecą drużynę Ostrovii 1909. Tydzień później – V liga. Co tydzień podsumowanie kolejek będzie można obejrzeć w magazynie Trzecia Połowa.