Pogoń Nowe Skalmierzyce wygrywa na inaugurację III ligi!

To był pierwszy mecz Pogoni Nowe Skalmierzyce w III lidze w 100-letniej historii klubu i zapisze się w pamięci kibiców na zawsze. A będzie wspominany o tyle milej, że zakończył się zwycięstwem 2:1 nad Unią Janikowo.

Wygrana nie przyszła łatwo, bo choć Pogoń rozpoczęła nadspodziewanie dobrze, to goście pierwsi wyszli na prowadzenie po golu Denzela Gomeza w 35. minucie. Bramka padła po dość nieoczekiwanej serii zdarzeń na prawym skrzydle zespołu z Nowych Skalmierzyc. Kilku graczy bezskutecznie próbowało odebrać rywalom piłkę, co zakończyło się bramką dla gości.

Po przerwie Pogoń od razu ruszyła do ataku, co przyniosło niemal natychmiastowy efekt i gol na 1:1 autorstwa Piotra Józefiaka w 48. minucie Na kolejną bramkę nie trzeba było długo czekać. Padła w 61. minucie za sprawą Jakuba Pawlika, który ty msamym ustalił wynik spotkania. Ostatnie 30 minut było jednak nerwowe. Goście chcieli odrobić straty i doprowadzić co najmniej do wyrównania. Mieli ku temu kilka okazji, ale żadnej nie wykorzystali. Przycisnęli zwłaszcza w końcówce, ale nie przyniosło to zamierzonego skutku. Okazję do podwyższenia na 3:1 miała natomiast Pogoń. I to nie jedną. Bramka jednak nie padła, a to zapewne uspokoiłoby dalszy przebieg meczu.

Beniaminek – Pogoń Nowe Skalmierzyce ostatecznie wygrała 2:1 z Unią Janikowo i w chwili pisania tej relacji zajmuje drugie miejsce w tabeli III ligi, grupy drugiej tuż za plecami Stolemu Gniewino, które pokonało GKS Przodkowo 3:1.

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Unia Janikowo 2:1 (0:1)

0:1 – Denzel Gómez Méndez (34.)
1:1 – Piotr Józefiak (48.)
2:1 – Jakub Pawlik (56.)