DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

W Raszkowie biegają na orientację [ZDJĘCIA]

W Ostrowie Wielkopolskim biegali, grali w koszykówkę i piłkę nożną, a w Raszkowie wzięli się za biegi, ale pod nieco innym kątem. W niedzielę odbył się tam kolejny trening UKS-u Arkady, którego członkowie i sympatycy nie kryją zamiłowania do biegu na orientację. Przekrój wieku był spory, bo najmłodsi uczestnicy zabawy mieli po kilka lat, a najstarsi – po kilkadziesiąt. Sporą część stanowili uczniowie ze szkół podstawowych w Raszkowie i Korytach oraz byli biegacze i zawodnicy klas sportowych sprzed kilkunastu lat uczęszczający wówczas do pierwszej z tych placówek.

Rekreacyjna forma rywalizacji była połączona z pomaganiem. Uczestnicy włączyli się w akcję charytatywną poświęconą Olkowi – 8-letniemu dziecku, który od 2. roku życia zmaga się z autyzmem. Potrzebne jest wsparcie, aby chłopiec mógł systematycznie korzystać z rehabilitacji. Przerwy w niej powodują, że efekty pracy specjalistów z Olkiem nie przynoszą najwyższych możliwych efektów. Regularność jest tutaj podstawą.

Łącząc przyjemne z pożytecznym przedstawiciele klubu i uczestnicy biegu na orientację pomagali, ale też ćwiczyli spostrzegawczość, szybkość, a także orientację w terenie. „Jest to też forma spędzania wspólnego czasu, poznanie nowych osób, budowanie relacji z drugim człowiekiem. I tak tworzy się wspólnota, którą sami zawodnicy nazywają »klubową UKS-ową rodzinką«. Są naprawdę zgrani i tworzą niezły zespół, wzajemnie się wspierając” – podkreślają uczestnicy.

Szeregi UKS-u Arkady Raszków można zasilić w każdej chwili. Klub jest otwarty na nowych członków. Każdy może się zapisać.

Galeria zdjęć z niedzielnego treningu biegu na orientację w Raszkowie
Fot. Sylwia Rychlik i Jolanta Chmura

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • A
  alexa

  poniedziałek, 27 marca, 2023

  Kiedy przestaniecie promować tę ideologię. Jakie znowu biegi na orientację!

  Odpowiedz
 • K
  Ktoś

  poniedziałek, 27 marca, 2023

  Jaką ideologię? Nie wiesz co to biegi na orientację?

  Odpowiedz
 • P
  pitus

  poniedziałek, 27 marca, 2023

  bo biegaja pitusie i lalusie bez wiedzy

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz