Pierwsze koty za płoty, czyli ICE MAT Półmaraton na rozpoczęcie sezonu

Niedziela dla biegaczy stała w regionie pod znakiem 9. ICE MAT Półmaratonu w Ostrowie Wielkopolskim. Miłośnicy tej aktywności fizycznej z całego kraju zjechali właśnie do tego miasta, aby bić rekordy życiowe, sprawdzić formę po serii treningów i rozpocząć nowy sezon.

Do rywalizacji przystąpiło 368 uczestników startujących w różnych kategoriach wiekowych. Pięciu z nich nie ukończyło biegu.

Najlepszy czas w niedzielne popołudnie uzyskał Filip Janczak ze Środy Wlkp. (1:37:23), który zwyciężył nie tylko w całym półmaratonie (dystans 21,0975 km), ale również w swojej kategorii wiekowej – mężczyzn do lat 30 (M30). Wśród kobiet najszybszą była Wiktoria Krupowicz z Mysłowic, która ukończyła bieg z czasem 1:26:00 wygrywając też w kategorii K20.

Uczestnicy biegli z rynku (linia startu i mety) kierując się dalej w ul. Wrocławską, Staszica, Gimnazjalną, Wiosny Ludów, dalej przez Plac Rowińskiego, Kościelną, Ledóchowskiego, Śmigielskiego, Głogową, Limbową i ponownie Ledóchowskiego w kierunku rynku.