W pożarze stracił matkę oraz dom. Społeczność postanowiła pomóc

0
Fot. KP PSP w Pleszewie
49-letni mężczyzna stracił w pożarze swoją 88-letnią matkę oraz dach nad głową. Do tragicznego w skutkach pożaru doszło 13 listopada w Polskich Olędrach w powiecie pleszewskim. Lokalna społeczność postanowiła pomóc poszkodowanemu i utworzono zbiórkę pieniędzy, by pomóc mu stanąć na nogi.

Do pożaru doszło 13 listopada. Gdy służby dojechały na miejsce ogień juz rozprzestrzeniał się na kolejne elementy domu. Z żywiołem walczyło 41 strażaków. Niestety, nie udało się ocalić 88-letniej kobiety. – Na miejsce jako pierwszy dotarł patrol policji. Policjanci ewakuowali kobietę z budynku i rozpoczęli resuscytację. Po przybyciu na miejsce resuscytację krążeniowo-oddechową kontynuowali strażacy, potem – ratownicy medyczni. Mimo starań kobiety nie udało się uratować i po 40 minutach stwierdzono zgon 88-latki   relacjonował w dniu pożaru st. kpt. Paweł Mimier, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Pleszewie.

49-latek stracił matkę oraz dom, w którym mieszkał. Gmina już przekazała pomoc finansową, ale lokalna społeczność postanowiła utworzyć zbiórkę pieniędzy. „Bardzo prosimy o pomoc w odbudowie domu po tragicznym pożarze. Potrzebne są środki na usunięcie szkód oraz odbudowę domu i na zakup najpotrzebniejszych rzeczy do życia. Liczy się każdy grosz i każda złotówka. Za pomoc bardzo dziękujemy!” – czytamy na stronie zbiórki. Za cel postawiono sobie zebranie kwoty 50 tysięcy złotych.

LINK ZNAJDZIECIE TUTAJ

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick