W pożarze kamienicy stracili wszystko. Trwa zbiórka, by im pomóc!

0
Fot. Zdjęcie ze strony zbiórki na portalu zrzutka.pl
Patryk i jego rodzina mieszkali w jednym z mieszkań w kamienicy na ostrowskim rynku. Ubiegłotygodniowy pożar, do którego doszło, strawił ich dom. Rodzinie na szczęście nic się nie stało, ale stracili dorobek swojego życia. Koledzy Patryka postanowili zorganizować zbiórkę, by pomóc jemu i jego rodzinie stanąć na nogi.

„Epidemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami. Ograniczenia w poruszaniu, zakazy i nakazy, sprzeczne informacje, stałe i namacalne zagrożenie; to wszystko zniszczyło tak mozolnie budowane przez nas poczucie stabilizacji. Jakbyśmy zareagowali, gdyby do tej sytuacji doszło nam jeszcze osobiste nieszczęście? Właśnie to spotkało naszego kolegę Patryka i jego rodzinę z Ostrowa Wielkopolskiego” – czytamy na stronie zbiórki.

O pożarze informowaliśmy na łamach naszego portalu. Zginęła w nim jedna osoba, a przyczyną jego wybuchu było najprawdopodobniej zaprószenie ognia przez sąsiadów Patryka i jego rodziny. „(…) zaprószyli ogień, który po chwili rozprzestrzenił się na klatkę schodową i dotarł do drzwi mieszkania naszego kolegi. Niewiele brakowało, by ten dzień był ostatnim w życiu jego młodszego brata. Cudem udało mu się uratować z pożaru” – piszą koledzy Patryka na stronie zrzutka.pl

CZYTAJ TAKŻE: Na śmietniku zapasów żywności (jeszcze) nie ma, będą za to maseczki

Ogień strawił całe mieszkanie. Rodzina straciła wszystko: meble, ubrania, sprzęty, książki. Zdaniem znajomych Patryka, chłopak nigdy nie prosił nikogo o pomoc. Wręcz przeciwnie – to on pomagał innym i angażował się w różnego rodzaju akcje. Teraz to on i jego rodzina potrzebują podstawowych rzeczy. Zostali z niczym. „Sytuacja jest bardzo poważna, a potrzeby są ogromne. Zbieramy pieniądze na remont lokalu, który zostanie przeznaczony na mieszkanie dla naszego kolegi oraz na najbardziej niezbędne sprzęty i ubrania, które umożliwią mu i jego rodzinie normalne życie” – czytamy.

Do zebrania jest 30 tysięcy złotych. Liczy się każda złotówka!

LINK DO ZBIÓRKI TUTAJ

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick