W powiecie krotoszyńskim już sypią się mandaty. Jak będzie od soboty?

8
Od ubiegłej soboty powiat krotoszyński znajduje się w czerwonej strefie. To wiąże się z obowiązkiem zasłaniania nosa i ust także na ulicach. Policjanci krotoszyńskiej komendy patrolują przestrzenie publiczne. Nie obyło się już bez mandatów i pouczeń. Informują także, że od 10 października nie będzie taryfy ulgowej. Mandaty mogą być połączone z wnioskiem o ukaranie, który będzie kierowany do sanepidu.

W związku z gwałtownym przyrostem zachorowań od ubiegłej soboty powiat krotoszyński znajduje się w czerwonej strefie. Jednym z najważniejszych obostrzeń w tej strefie jest obowiązek zasłaniania nosa i ust także na ulicy. Policjanci krotoszyńskiej komendy patrolują ulice i upominają lub karzą tych, którzy zasad nie przestrzegają. – Do tej pory wystawiliśmy 7 mandatów w wysokości od 20 do 500 złotych. Pouczonych zostało 28 osób. Część z tych osób otrzymała od nas również maseczki. Póki co, staramy się tłumaczyć mieszkańcom obowiązujące zasady. Zauważamy też już tendencję spadkową w mandatach. Coraz więcej ludzi stosuje się do obowiązujących obostrzeń – informuje asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

CZYTAJ: “Zero tolerancji” – Ministerstwo Zdrowia zaostrza restrykcje

Jednocześnie policjanci informują, że od zbliżającej się soboty, czyli 10 października skończy się taryfa ulgowa. – Jeśli ktoś nie będzie się stosował do zasad zostanie na niego nałożony mandat karny. Jednocześnie policjant oprócz wystawienia mandatu, może skierować wniosek do sanepidu o nałożenie kary na taką osobę. Ta może wynieść nawet 30 tysięcy złotych – dodaje Szczepaniak.

10 października mają wejść w życie zaostrzone restrykcje, które zakładają między innymi obowiązek zasłaniania nosa i ust na ulicy także w strefie żółtej oraz ograniczenia w funkcjonowaniu lokali. Według środowego raportu Ministerstwa Zdrowia w ciągu doby potwierdzono 3003 przypadki zakażenia koronawirusem, a zmarło aż 75 osób. To najtragiczniejszy bilans od początku epidemii.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. Czyli głupoty ciąg dalszy, nie wiem jak można tak naruszać przepisy. Owa ustawa mówi jasno, że maseczki powinny nosić osoby, z objawami…..

    • Przepisy jedno, ale już chyba najwyższy czas, abyś zaczął racjonalnie myśleć do czego może dojść jeżeli będzie więcej takich jak Ty, którzy nie dostrzegają zagrożenia. Mało macie chorych w Krotoszynie? Za mało osób zmarło, aby Cię przekonać?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick