„Zero tolerancji” – Ministerstwo Zdrowia zaostrza restrykcje

14
Fot. Twitter/Ministerstwo Zdrowia
Zero tolerancji dla osób nieprzestrzegających zasad bezpieczeństwa - Ministerstwo Zdrowia zaostrza restrykcje w sprawie m.in. noszenia maseczek. Osoby, które jej brak będą tłumaczyć problemami zdrowotnymi, będą musiały potwierdzić to zaświadczeniem lekarskim. Obowiązek zasłaniania nosa i ust również na ulicy w strefie czerwonej oraz żółtej będzie obowiązywać od 10 października, czyli najbliższej soboty.

Ministerstwo Zdrowia nowe, zaostrzone restrykcje uzgodniło z Komendantem Głównym Policji. „Rozmawialiśmy na temat egzekwowania obowiązku zasłaniania ust i nosa. Wprowadzamy politykę zero tolerancji dla osób nieprzestrzegających zasad bezpieczeństwa” – informuje Minister Zdrowia w mediach społecznościowych.

Od 10 października, czyli najbliższej soboty obowiązek zasłaniania nosa i ust na ulicy będzie dotyczył stref czerwonych oraz żółtych. Dodatkowo, osoby, które nie będą posiadały maseczki w przestrzeni publicznej ze względów zdrowotnych, muszą udokumentować to zaświadczeniem lekarskim lub orzeczeniem o niepełnosprawności. Warto więc mieć taki dokument przy sobie.

Oprócz tego zaostrzone restrykcje dotrą także do lokali. „Wprowadzamy zakaz udostępnienia miejsc do tańczenia w lok. gastronomicznych lub w innych zamkniętych przestrzeniach. Ograniczymy liczbę uczestników zgromadzeń: nie może być większa niż 150 os. Odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 metrów ” – dodaje Minister.

W życie mają wejść także obostrzenia, o których była mowa już wcześniej. Obowiązek zasłaniania nos i ust w strefie czerwonej, jak i żółtej. Limit gości podczas wesel: strefa zielona – 100 osób, strefa żółta – 75 osób i strefa czerwona – 50 osób. W tej ostatniej lokale gastronomiczne ograniczą swoją działalność do godziny 22.00

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. 42
  3

  Weźcie się, za przychodnie,bo od czasu waszej pandemi pozamykane jak nie chcą leczyć pacjentów to zwolnić ich wszystkich bo prywatnie im nic nie przeszkadza!!!A teraz to tylko brakuje drzwi pancernych!!!!I przestańcie już straszyć ludzi!!!!

 2. 33
  7

  WHO wydało komunikat 28 maja 2020 roku, że noszenie maseczek jest zalecane tylko ludziom pracującym z chorymi :”Jeżeli nie masz żadnych objawów chorobowych :kaszel, katar, temperatura, to nie musisz nosić maseczki”. Potwierdza to dr. April Baller, specjalista ds. Zdrowia Publicznego WHO. Te same zalecenia podaje CDC. Na jakiej więc podstawie nadal wymusza się w Polsce chodzenie w maseczkach? Dlaczego nadal obowiązuje rozporządzenie o konieczności noszenia masek twarzowych, kiedy brak jakiejkolwiek pracy naukowej potwierdzającej skuteczność i konieczność noszenia maseczek? Dlaczego na gov. pl nic o tym nie piszą? I co na to Rzecznik Praw Człowieka?

 3. 9
  2

  I z nowu to samo wiedzą że karanie za brak maseczki nie jest prawne i przede wszystkim noszenie maseczkę nie powstrzyma zakażeń ale co tam najważniejsze żeby gadać głupoty przed kamerą ale jakby mieli odpowiedzieć dziennikarzom na pytania na covid co inni wirusolodzy sądzą na temat covida było by ciężko. Wy oczekujecie od nas noszenia maseczkę a ja rzadam mówienia prawdy

 4. 18

  Rząd ( właściwie nierząd) przez ostatnie cztery miesiące nie zrobił NIC! . Nie zabezpieczono zapasu jedynego leku łagodzącego zakażenie covid, nie zabezpieczono szczepionek przeciwko grypie , miesiąc temu zlikwidowano szpitale jednoimienne . Dwa miesiące „rekonstruowano ” rząd ( nierząd). Pomyślcie tylko …gdyby była niezależna prokuratura , niezależne sądy , to mamy – my społeczeństwo – możliwość dochodzenia swoich praw. Proszę jak szybko możemy się przekonać do czego doprowadził „zero” . Rozumiem rozżalenie wielu ludzi że musimy posługiwać się maseczkami , a pamiętamy jak w marcu mówiono że to nic nie daje. Niestety , w sytuacji jakiej się znaleźliśmy, przy braku dostępu do testowania , bądź testy są mało miarodajne , to te wyszydzane maseczki są dla nas jedynym „lekarstwem „. Nie drwijcie że wirusa nie ma ….. bo doświadczenie go na własnym organiźmie może nie być przyjemne. Zdrowia życzę.

  • Gdzie są szczepionki przeciw grypie??!! Obiecywali, ile to ich kupią, a dziś zdobycie szczepionki jest prawie niemożliwe! W obiecankach są dobrzy, w niczym innym!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick