W poniedziałek w Ostrowie porozmawiasz na rynku o LGBT+

2
Fot. akademiarownosci.pl
Grupa Stonewall organizuje w poniedziałek spotkanie na rynku w Ostrowie Wielkopolskim, podczas którego jej przedstawiciele chcą "promować rzetelną wiedzę na temat społeczności LGBT+ i równości". W ramach pierwszej edycji akcji odwiedzą siedem miast. Pierwszy na liście jest Ostrów. W tym mieście bus stanie na rynku o godz. 14.00. Happening będzie trwać do 18.00.

Ulotki, tęczowe gadżety, ale przede wszystkim rozmowy. To one mają pomóc w przełamaniu stereotypów związanych ze środowiskiem LGBT+. Grupa Stonewall wraz z producentem jednego z popularnych napojów chce promować rzetelną wiedzę na temat tej społeczności, nie pomijając tematów związanych z równością. „Wierzymy, że spokojna rozmowa jest w stanie przełamać szkodliwe stereotypy i wzmocnić świadomość problemów i postulatów gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych” – informują organizatorzy na swojej stronie internetowej.

Ostrów Wielkopolski jest pierwszym miastem na liście siedmiu, które wchodzą w skład trasy pierwszej edycji Letniej Akademii Równości. – Wybraliśmy Ostrów ze względu na bliskość geograficzną względem Poznania. Kryterium było też to, aby odwiedzić miasta, w których do tej pory nie odbywały się marsze równości ani inne równościowe imprezy – mówi portalowi wlkp24.info Mateusz Sulwiński, jeden z organizatorów akcji.

Cel jest prosty: rozwiewać wątpliwości i budować świadomość związaną ze środowiskami LGBT+. – Chcemy dotrzeć do mieszkanek i mieszkańców, porozmawiać z nimi. Zauważyliśmy, że jest dużo szkodliwych stereotypów. Naszym zdaniem poziom niewiedzy jest wciąż dosyć duży i chcemy pokazać, jaka jest prawda naszym środowisku. Nie nastawiamy się na skalę. Jeśli uda nam się porozmawiać z dziesięcioma osobami i rozjaśnić choćby niektóre kwestie, będziemy postrzegali to jako sukces – dodaje.

Akcja na ostrowskim rynku rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa do 18.00. Chętni powinni szukać busa, przy którym będzie odbywać się happening.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Pytanie po co komu nagle rozmowy o czymś co od zawsze było . Homo żyli wśród nas bez marszy profanując wizerunek Matki Boskiej łamiąc prawo karne z Art.196 k.k. jak i godła i polskiej flagi z Art.137 k.k. narzucając swe prawa w mowie nienawiści . Na czyje polecenie i zaproszenie są ? Kolejna prowokacja ?

  2. I niech mi teraz ktoś powie, że to nie jest ideologia. Oni są jak Świadkowie Jehowy, maszeruja, rozdają ulotki, i przekonują do swoich poglądów. Przebierasz się w damskie ciuszki to się przebieraj, co mnie obchodzi kto w czym po domu chodzi? Kochasz inaczej? To sobie kochaj, ja nie muszę cię kochać. Oni niedługo z lodówki będą wyskakiwac. Jeśli to ma służyć większej tolerancji, to chyba skutek będzie odwrotny.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick