W Ostrowie zamontują pojemniki na psie odchody

2
W Ostrowie Wielkopolskim nareszcie może być czyściej. Wszystko za sprawą specjalnych koszów, której pojawiają się w ścisłym centrum miasta. Są one niezbędne dla wszystkich posiadaczy czworonogów, którzy wyprowadzają swojego pupila na spacery. Oprócz pojemników na psie odchody, pojawił się także ten na odpady niebezpieczne.

Pojemników dla posiadaczy psów pojawi się 33. Staną one m.in. w parku miejskim, na deptaku, na ul. Raszkowskiej, czy Placu 23 stycznia. – Pojemniki na psie odchody są wyposażone w specjalne woreczki, które każdy może pobrać i sprzątnąć po swoim psie. Kosze będą opróżniane co tydzień – mówi Andrzej Strykowski, prezes MZO w Ostrowie Wielkopolskim.

Lokalizacja koszy:

– Rynek, 1 szt.,

– ul. Raszkowska, 1 szt.,

– pl.23 Stycznia, 2 szt.,

– ul. M. Konopnickiej/60 Pułku Piechoty, 1 szt.,

– pl. Rowińskiego, 1 szt.,

– ul. Gimnazjalna, 1 szt.,

– ul. Kościuszki, 1 szt.,

– ul. Kopernika/Piastowska, 1 szt.,

– ul. Partyzancka/Sienkiewicza, 1 szt.,

– ul. Towarowa, 1 szt.,

– ul. Zamenhofa, 1 szt.,  

– ul. Harcerska, 1 szt.,  

– ul. Kompały, 1 szt.,   

– ul. Browarna, 1 szt.,   

– ul. Wrocławska, 1 szt.,   

– ul. Paderewskiego, 1 szt.,   

– Park Miejski, 4 szt.,   

– Park Szczanieckiej, 1 szt.,

– Park Kilińskiego, 2 szt.,   

– Park Marcinkowskiego, 2 szt.,   

– Park 3 Maja, 3 szt.,   

– al. Powstańców Wielkopolskich, 1 szt.,   

– deptak, 1 szt.,   

– al. Solidarności, 2 szt.

Przy Urzędzie Miejskim pojawił się także pojemnik na odpady niebezpieczne. To drugi taki punkt w Ostrowie. Pierwszy znajduje się przy siedzibie Miejskiego Zakładu Oczyszczalni przy ulicy Staroprzygodzkiej. Pojemniki podzielone są na sekcje gdzie można wrzucać zużyte żarówki, telefony i ładowarki, tusze i tonery oraz płyty CD i DVD. – Jeśli chodzi o pojemniki na odpady niebezpieczne, będą one opróżniane co dwa tygodnie. Odpady trafiają do spalarni odpadów niebezpiecznych w Koninie – dodaje Andrzej Strykowski.

Odpady te są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Zawierają szkodliwe substancje takie jak rtęć, związki bromu czy ołów.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Na osiedlu Pawła gdzie bardzo dużo psów, takich pojemników na odchody powinno być 10 sztuk .Przy każdej ulicy ,również pod marketami ,bo tam stoją poprzywiązywane psy pod marketami zalatwiaja się pod sklepami czekając az pan wyjdzie ze sklepu .Dobrze że wkońcu ktoś o tym pomyślał.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick