W Ostrowie Wielkopolskim grasował pedofil? Sprawę prowadzi prokuratura

0
screen z facebookowego profilu Krzysztofa Dymkowskiego
12 maja doszło do zatrzymania pedofila na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Dzięki pomocy znanego łowcy pedofili, udało się zatrzymać na gorącym uczynku mężczyznę, który miał korespondować z nieletnią i proponować jej zbliżenia erotyczne.

W Ostrowie Wielkopolskim zatrzymano około 50-letniego mężczyznę podejrzanego o pedofilię. „Chciał dziecku tłumaczyć, co to są punkty „g” i tak dalej. Prowadziliśmy go przez dwa tygodnie aż doszło do zatrzymania” – napisał w niedzielę wieczorem Krzysztof Dymkowski na swoim profilu na Facebooku. Dymkowski znany jest z programu „Łowcy pedofilów” emitowanego w Polsat Play. Szczegóły jego zatrzymania widzowie poznają w szóstym sezonie tej serii.

Krzysztof Dymkowski uchyla jednak rąbka tajemnicy już teraz, opisując sprawę na swoim facebookowym profilu: „Mężczyzna umieścił na jednym z portali ogłoszenie, które zwróciło moją uwagę. Zaczął się umawiać, wiedział, że pisze z dzieckiem lat 14. Instruował dziecko, co to są punkty g i umawiał się dwa tygodnie temu. Ze spotkania nic nie wyszło, ponieważ musiał pojechać załatwić ważne sprawy. Pilotowałem go do dzisiaj. Policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim należą się duże brawa, ponieważ teren był tak obstawiony, że nie było szans na ucieczkę. Mężczyzna został zatrzymany” – relacjonuje.

ZOBACZ TEŻ: Lawina decyzji i komentarzy po premierze dokumentu braci Sekielskich

Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura. – Na tym etapie postępowania nie udzielamy żadnych informacji. Czynności względem zatrzymanego będą prowadzone we wtorek i dopiero po ich zakończeniu będziemy mogli przekazać jakiekolwiek informacje na ten temat – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Do tematu będziemy wracać.

 

redaktor wlkp24.info
milosz.skibinski@tvproart.pl