W Ostrowie ciemniej o 70%. Będzie też chłodniej

31
Z kryzysem na rynku energetycznym mierzy się także Ostrów Wielkopolski. Odczują to mieszkańcy, których rachunki za ciepło systemowe wzrosną o 121%. Oszczędzać planuje miejski samorząd, który podejmuje decyzje m.in. o ograniczeniu oświetlenia na terenie miasta.

By oszczędzać pieniądze, miasto planuje wprowadzić ograniczenia np. w oświetleniu miejskim i drogowym. – Natężenie światła zmniejszyliśmy o 70%. Wyjątkiem są przejścia dla pieszych, parki i miejsca niebezpieczne. Tutaj oświetlenie działa w 100% – podkreśliła prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ: „Proponuję likwidację CRK” – spółkowa rewolucja w Ostrowie Wielkopolskim!

Miasto złożyło wniosek do Komisji Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska o dokładne przeanalizowanie ograniczenia oświetlenia w budynkach użyteczności publicznej oraz dalszej redukcji oświetlenia ulicznego i drogowego.

Zmniejszeniu ulegnie także ogrzewanie w ciągu nocy. Planowane jest zmniejszenie temperatury o trzy stopnie m.in. w budynkach podlegających pod miasto, czyli urzędach, szkołach, żłobkach i przedszkolach. – Dotyczy to także odbiorców indywidualnych. Ten zabieg w żaden sposób nie spowoduje odczuwalnych zmian w komforcie życia mieszkańców, za to pozwoli ograniczyć koszty wytwarzanego ciepła, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo energetyczne miasta – mówiła prezydent podczas konferencji.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

31 KOMENTARZE

  • Kur człowieku co ma klimat do tego wszystkiego. Nie widzisz co dzieje się na świecie? Jak gospodarki kuleją powolii

  • Do Xyz: no właśnie pomyśl co ma klimat do tego. Gdyby Ostrów miał „zieloną” energię z OZE to by miał gdzieś ceny prądu i paliw.
   Za głupotę trzeba płacić.

  • Powiesz to Chińczykom. Gdy ty będzie ściskał du…. Oni będą się rozwijać. Gdy już będą mieli kasy w brud i zniszczone środowisko u siebie przyjdą i za ochłapy kupią sobie Polskę. Taka jedt prawda.

 1. proszę mi wytłumaczyć . „zmniejszyliśmy natężenie o 70%” , to znaczy że lampy działają tylko na 30% mocy ?? to nie za mało? to one w ogóle coś dają w 30% mocy?? może lepiej wyłączyć te neony w galeriach i sklepach i oświetlenie, które się nocami cały czas palą. i tak galeria ma alarmy, zresztą nie słyszałem aby w polsce ktoś w nocy włamał się do galerii.
  Może to jakiemuś państwu zza oceanu zależy na tym aby pogrążyć Europę ?? nie macie takiego wrażenia.

  • Na tym poległa magia własności prywatnej. Swieci bo go stać żeby zapłacić. Nic nikomu do tego co kto robi z prądem za który płaci. Z takim myśleniem daleko nie zajedziemy.

 2. Jestem upłakany tym że w końcu miasto przestanie trwonić pieniądze na energię. To jest takie „wspaniałe”, a w innych miejscach rozwalają miliony na głupoty. Cudownie.

 3. Żałuję że obejrzałem zakłamaną konferencję lokalnej władzy. Pani prezydent mówiła o audytach prowadzonych przez CRK Energia. Przecież tam NIKT nie ma kompetencji ani uprawnień do takich audytów. Kłamstwo goni kłamstwo.
  Jak długo będziemy płacić za niekompetencje pani prezydent ?

 4. W Niemczech robią podobnie.Wiec skończcie np narzekać na rząd.Za Pelo może by było lepiej?Nie.Przeciez oni pinindzy nie było wcale.

 5. Całkowicie wyłączyć ogrzewanie w urzędzie miejskim… wtedy urzędasy nie będą ospałe i szybciej będą się ruszać, podświetlane przybytki kultu czarnych kruków(kościoły) też wyłączycie im podświetlenie????
  Proponuję każdemu mieszkańcowi sprezentować gadżet -LATARKA +KOMPLET BATERII NA MIN . 6 MCY -Ostrów to przecież takie przyjazne miasto mieszkańcom…

 6. Już ostatniej zimy ogrzewanie pozostawiało wieeeele do życzenia. No realnie kaloryfer zimą mam odkręcony na 3/5, a ostatniej zimy na full i ledwo ten poziom osiągał. I nie, nie był zapowietrzony.

 7. To niech rozgrywki w piłkę nożną będą za dnia a nie jak do tej pory boisko oświetlone na krotoszynskiej w szkole bo piłkarze muszą rozgrywać o ciemku w nocy . To samo dotyczy się żużla. Kiedyś rozgrywki były o 14 i każdy był zadowolony a nie o 20. I trzeba jupitery wielkie zaswiecać. I nikt wtedy nie myślał o ekologii.

 8. Nie wiem czy jeszcze,ale od czasu modernizacji małego targu na ul.Paderewskiego od godz 19 zapalały się lampy nad straganami/oświetlane były betonowe płyty i puste koszyki po warzywach i owocach / .Nikt tego nie widział?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick