DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Proponuję likwidację CRK" - spółkowa rewolucja w Ostrowie Wielkopolskim!

Władze miasta, by zapewnić bezpieczeństwo energetyczne, decydują się na kilka radykalnych zmian i kroków. Najważniejszym jest likwidacja spółki Centrum Rozwoju Komunalnego. Beata Klimek poinformowała, że projekt uchwały trafił już do radnych. – Nadzór w tym sektorze oraz aktywa finansowe zostaną przeniesione na barki miasta. Podejmujemy także interwencję w formie udzielenia przez miasto poręczenia dla OZC w wysokości 10 mln 838 tysięcy złotych głównie na zakup węgla i pozostałych paliw. Decyzji w tym zakresie spodziewamy się 14 września podczas najbliższej Sesji Rady Miejskiej – mówiła Beata Klimek.

Zapowiedziano także fuzję spółek CRK Zieleń i Rekreacja oraz Targowiska Miejskie. – Dojdzie tutaj do zmian przede wszystkim na szczeblu nadzorczym – dodała prezydent.

Likwidacja CRK miałaby nastąpić we wrześniu 2023 roku. Po wykonaniu pierwszego kroku, miasto przejdzie do realizacji fuzji CRK Zieleń i Rekreacja oraz Targowiska Miejskie.

Przedstawiono także propozycję oszczędności, która będzie polegała na ograniczeniu w oświetleniu miejskim oraz drogowym. Jednocześnie podkreślono, że miasto nie zamierza całkowicie rezygnować z oświetlenia.

https://www.youtube.com/watch?v=Ln2B_9DQElo

Napisz do autora

Komentarze (32)
 • E
  Emeryt

  piątek, 2 września, 2022

  jedna wielka „farsa”. Mydlenie oczu i ucieczka od odpowiedzialności. Żadnej pomocy dla mieszkańców bloków lub mieszkań komunalnych. Porównywanie do innych miast zakrawa na kpinę z ostrowian. Kolesiostwo i układy wieczne żywe.

  Odpowiedz
 • E
  edek

  piątek, 2 września, 2022

  W CRK chyba nie cieszą się jak pan Gowin

  Odpowiedz
 • O
  ostrowianin

  piątek, 2 września, 2022

  Ojej… Ile lat było trzeba, żeby do pani Klimek dotarło, że trzeba zlikwidować Holdikom, nazwany przez nią CRK? A miała 4 lata temu podjętą przez Radę uchwałę o likwidacji i przy pomocy swoich radnych, którzy dzisiaj murem stoją za likwidacją, odrzuciła tamtą uchwałę narażając miasto na miliony strat. A teraz te miliony mają być argumentem za likwidacją. Ciekawe co jest powodem, zmądrzenie czy strach? A do pana Bolacha mam jedno pytanie- jak to się dzieje, że miejskie ciepło w Ostrzeszowie po podwyżce jest tańsze niż w Ostrowie przed podwyżką? Czekam na prostą odpowiedź bez wykresów.

  Odpowiedz
 • DO
  do Ostrowianina

  piątek, 2 września, 2022

  W Ostrzeszowie nie ponoszą kosztów CO2. To ca. 55 zł/GJ sprzedany.
  Skończ Pan z tą propagandą.
  Porozmawiamy z kilka lat – oni dotąd nie zrobili kroku w kierunku dekarbonizacji

  Odpowiedz
 • A
  Alexis

  piątek, 2 września, 2022

  Gwiazdy na wizji …. ha ha ha i mydlenie ludziom oczu.

  Odpowiedz
 • E
  Ekolog

  piątek, 2 września, 2022

  Likwidacja na koniec kadencji. Czyli jak szaleć to do końca.

  Odpowiedz
 • O
  obserwator

  piątek, 2 września, 2022

  Miasto zadłużone, teraz ma brać na siebie długi OZC. Poręczenie oznacza, że te 10 mln będzie trzeba blokować w budżecie do czasu spłacenia kredytu przez OZC. A co z tą spółką wydmuszką CRK Energia? Pani Klimek z CRK robi jak rabin z kozą. Obiecała likwidację Holdikomu, nie zlikwidowała, nie podjęła inicjatywy Rady w sprawie likwidacji, teraz ma zlikwidować CRK i będzie lepiej? A kto to opowiadał bajki o bizancjum poprzednika, o audytach które pokażą prawdę o spółkach, a których nikt w mieście nie widział? Bizancjum jest dziś w porównaniu, długi wzrosły, kasy brak i coś trzeba zrobić. I teraz nagle opozycja jest potrzebna, trzeba rozmydlić odpowiedzialność.

  Odpowiedz
 • C
  Ciekawski

  piątek, 2 września, 2022

  Czyli gdyby nie kryzys, to CRK byłby nadal dojną krową dla „zaprzyjaźnionych”?

  Odpowiedz
 • F
  freshmaker

  piątek, 2 września, 2022

  To coś w stylu tego, że Rosja po własnym ostrzale zajętej elektrowni atomowej – zaczyna ostrzał Moskwy i Petersburga

  Odpowiedz
 • K
  kibic

  piątek, 2 września, 2022

  Becia przestań rozśmieszać przez łzy płacących za ciepło wyborców, bo płakać się chce jak się to ogląda, ściema w bizancjum nadal trwa, tylko naszym, wielkim kosztem

  Odpowiedz
 • Z
  Zbigxxx

  piątek, 2 września, 2022

  Prokuratura ma robotę.

  Odpowiedz
 • TW
  Thiniki whinki

  piątek, 2 września, 2022

  Odstawmy na moment kwestię związane z kryzysem w sektorze energetycznym. Czytam, że te konsolidacja bedzie determinowała znaczne oszczędności i jak rozumiem odbędzie się to bez uszczerbku dla efektywnosci i celowości zarządzania materią do której zostały powalane do życia. I to rodzi pytanie, to po co funkcjonowały i generowały niepotrzebne koszty przez tyle lat, skoro można było za mniej uzyskać ten sam skutek? Po co powołano do życia podmioty które de facto były zbędne, jak się okazuje?

  Odpowiedz
 • N
  Nina

  sobota, 3 września, 2022

  Do likwidacji też straż miejska, tych ludzi nigdzie nie widać żadnej pomocy z ich strony czasem widać jak w wypasionym aucie jadą gdzieś!!!! Ta formacja kosztuje ciężkie pieniądze za nic nie robienie. W parku miejskim młodzież zostawia na trawniku pełni butelek po libacji i nikt tego nie kontroluje, chyba powinna straż miejska to robić?!!! W dobie oszczędności należy przeanalizować każde zbędne wydatki z pieniędzy podatników!! Ale to tylko my mieszkańcy mamy oszczędzać władza zwolniona z tego

  Odpowiedz
 • O
  ostrowiak

  sobota, 3 września, 2022

  CRK to wina Kruszyńskiego, który wymyślił tę spółkę pod nazwą Holdikom, chyba w 1996 r. Później istaniała również za czasów Świątka, Torzyńskiego i Urbaniaka. Klimek tylko zmieniła jej nazwę i zmniejszyła zarząd z 2 do do 1 osoby oraz zmniejszyła skład rady nadzorczej. Jeśli teraz chce to wreszcie zlikwidować, to ma moje poparcie

  Odpowiedz
 • ZNU
  Zdrowy na umyśle

  sobota, 3 września, 2022

  W 1996 grupa zapaleńców stworzyła holdikom a że spółek komunalnych spółki kapitałowe Kodeks Spółek wg prawa obligują je do zysku a nie martwienie się o mieszkańców Czy Wy to wreszcie zrozumiecie???

  Odpowiedz
 • M
  Myslacy

  sobota, 3 września, 2022

  Piszę do mało zorientowanego Przy takich inwestycjach oraz kosztach CO2 OZC nie był w stanie akumulować gotowki w zapasy Dlaczego mieszkańcy domków nie zakupili sobie ekogroszku na 20 lat tylko teraz mają pretensje.. Zapraszam do szkoły chociaż do dobrego Ostrowskiego Ekonomika

  Odpowiedz
 • MI
  myślący inaczej

  sobota, 3 września, 2022

  Z wypowiedzi wynika, że większość chciałoby powrotu do zakładów budżetowych. To nic innego jak koncepcja Świątka i komuny. Zresztą PIS-u chyba też – pełna koncentracja i centralizacja władzy.
  Komuno wróć – ale to już przerabialiśmy i skończyło się bankructwem Państwa. Zresztą PIS po równi pochyłej prowadzi do podobnej katastrofy gospodarczej

  Odpowiedz
 • Z
  Zofia

  sobota, 3 września, 2022

  Przecież wg Pani Prezdent już raz zlikwidowała HOLDIKOM i teraz chce go zlikwidować po raz drugi ?

  Odpowiedz
 • J
  Joanna

  niedziela, 4 września, 2022

  Powiedzmy to wprost, podwyżki za ciepło i niebawem zapewne za śmieci wynikają ze złego zarządzania miastem przez Carycę od samego początku jej urzędowania! Przeanalizujcie dywidendy, koszty sponsoringu sportu, wynagrodzenia prezesów i rad nadzorczych i macie odpowiedź dlaczego musimy płacić i płacić więcej. Śmieci droższe? Bo oprócz mzo musi być jeszcze RZZO i pani prezes ! Wysypisko miało być dla Ostrowian, a chwaliła się jaki biznes zrobiła odbierając śmieci z okolicznych gmin, to teraz śmierdzi i wywozimy śmieci poza Ostrów bo jest przepełnione, a miało być na lata dla Ostrowian ! Caryca odpowiada za wszelkie problemy tego miasta i tyle w temacie !

  Odpowiedz
 • O
  obiektywny

  poniedziałek, 5 września, 2022

  Uchwale o likwidacji CRK podjela RADA MIASTA poprzedniej kadencji.Pani Prezydent dala propozycje uniewaznienia Uchwaly.Obecnie proponuje przyjecie uniewaznionej Uchwaly.Co to za piekna strategia?Z hala sportowa bylo podobnie.Jestem”ZA”a nawet”.:PRZECIW”.

  Odpowiedz
 • S
  salomon

  środa, 7 września, 2022

  to już OSTATNIA kadencja tej pani ….Czas przejść na „dietę płacową”

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz