DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

W Opatówku grali dla Nikodema. Zebrano ponad pięć tysięcy

Nikodem urodził się gratisem w postaci dodatkowego chromosomu – powszechnie choroba ta nazywana jest zespołem Downa. Jak mówią jego rodzice „co dzień mamy wiele ćwiczeń, rehabilitacji, zajęć z logopedą by gonić rówieśników. Nikodem – jego imię oznacza zwycięstwo , jest zodiakalnym bliźniakiem. Jest osobą niezwykle ciekawą świata oraz pełną energii. Uwielbia podróżować i poznawać nowe miejsca oraz ludzi zaraża swoim uśmiechem."

Zebrani wysłuchali koncertu uczniów ze Szkoły Muzycznej Yamaha z Kalisza. Oprócz muzycznych akcentów nie zabrakło przeprowadzonej zbiórki publicznej oraz niezwykle ciekawych licytacji. Wśród najatrakcyjniejszych przedmiotów były: dzień w fotelu Burmistrza Gminy Opatówek, płyty z autografami: Pawła Kukiza z osobistą dedykacją oraz Mezo. Ponadto była możliwość zakupu świątecznych ozdób i stroików, obrazów, bonów i voucherów na różnorodne usług, a także słodkości i wielu innych przedmiotów.

W czasie całej imprezy zebrano ponad 5300 zł, które zostaną w całości przeznaczone na rzecz Nikodema.

 
Wśród licznie zebranych uczestników, nie zabrakło dostojnych gości. Specjalnie na koncert przybyli także Nikodem wraz z rodzicami.

Warto dodać, że mama Nikodema –  Anna Dymna-Pawłowska – w latach 2011-2016 sprawowała funkcję sołtysa wsi Tłokinia Wielka. Była inicjatorką wielu akcji społecznych m.in. Sołecki Dzień Kobiet czy piknik rodzinny. Za swoją pracę w roku 2012 otrzymała tytuł Supersołtysa. To własnie pod hasłem wzajemnej pomocy odbył się koncert "Gramy dla Nikodema".

Koncert, który poprowadził Mateusz Walczak zainaugurował czwarty cykl wydarzeń kulturalnych „Spotkania ze sztuką – Opatówek 2017”. Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka", organizator koncertu, dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej wspaniałej uroczystości i zebrania wysokiej kwoty.

Fot. Marika Kostera

 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz