DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

W IV LO - niemiecki inaczej [FOTO]

W warsztatach wzięli udział uczniowie IV LO oraz kilkoro gimnazjalistów.  Wszystkim taki sposób uczenia się języka niemieckiego bardzo się spodobał. „Wyjątkowe i ciekawe warsztaty dla uczniów naszej szkoły, szczególnie dlatego, że mogliśmy dowiedzieć się mnóstwo na temat prawidłowego filmowania. Dowiedzieliśmy się ,jakich błędów nie popełniać przy nagrywaniu. Nagraliśmy wspólne scenki do nowego filmiku na youtube. Sama już kiedyś oglądałam filmy na ich kanale „Easy german”, więc super, że mogłam poznać teraz tych ludzi u nas w szkole”- powiedziała Oliwia Wróbel z klasy III c

Dzięki warsztatom mieliśmy możliwość wykorzystania języka niemieckiego w praktyce oraz sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności. Youtuberzy pokazali nam swoje filmiki Easy German”- dodała Patrycja Majusiak z III c.  

Pomysł z nagrywaniem lekcji niemieckiego pojawił się wiele lat temu. Obecnie te lekcje  pojawiają się na youtube regularnie od 2 lat. Wcześniej można je było oglądać  rzadziej. Gdy okazało się, że zyskują one coraz większe zainteresowanie, zapadła decyzja , aby pojawiały się regularnie. Teraz nowe lekcje można śledzić raz w tygodniu. Pani Carina i pan Janusz wychodzą z kamerą na ulicę i pytają przychodniów, np. jak im mija dzień, co lubią jeść. Tematy zawsze związane są z jednym katalogiem słownictwa, np. zakupami, czy jedzeniem. W IV LO też powstał jeden odcinek „Moja szkoła”. Uczniowie nagrywali scenki w różnych częściach liceum. Był korytarz oraz gablota z pucharami, ale kamera utrwaliła też ulubione miejsce uczniów, czyli „Zakątek”.  Młodzież bardzo chętnie występowała przed kamerą opowiadając po niemiecku o różnych miejscach w szkole. 

Warsztaty stworzyły młodzieży możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Pracując przy produkcji krótkich filmików uczniowie mieli kontakt z żywym językiem”- powiedziała Ewa Sztukowska- Mróz, nauczycielka języka niemieckiego w IV LO, a pani dyrektor Małgorzata Jędroch dodała : „Każde spotkanie z rodzimymi użytkownikami  języka jest wyjątkowo cenne dla szlifowania umiejętności językowych , które to dają możliwości nawiązywania nowych kontaktów, przyjaźni, poznawania innych kultur , a nie zapominajmy, że znajomość języków obcych jest obecnie bardzo ceniona na rynku pracy. W szkole wykorzystujemy każdą okazję, aby urozmaicić młodzieży naukę , stwarzać im możliwości spotkania i pracy z ciekawymi ludżmi, otwierać ich na nowe treści i miejsca. Jestem bardzo zadowolona , że pani Carina i pan Janusz odwiedzili i tym samym wyróżnili naszą szkołę i naszą młodzież.”

Odcinek z udziałem uczniów IV LO będzie można zobaczyć na youtube już za 3 tygodnie. Zapraszamy wszystkich do śledzenia kolejnych części Easy German.

 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz