W czwartek pogrzeb śp. ks. prał. Alfreda Mąki [NA ŻYWO]

0
Fot. facebook.com/Konkatedra
W czwartek 18 marca o 10.30 odbędzie się msza św. pogrzebowa śp. ks. prał. Alfreda Mąki, byłego wieloletniego proboszcza ostrowskiej Konkatedry. Uroczystości będą transmitowane za pośrednictwem mediów społecznościowych, a dokładnie na facebookowym profilu parafii.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. prał. Alfreda Mąki rozpoczęły się w środę o godzinie 18.30 wprowadzeniem i mszą św. w Konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim. Kolejne rozpoczną w czwartek o 10.30. O tej godzinie zostanie odmówiony różaniec, a o 11.00 odbędzie się msza święta pogrzebowa. Po niej ciało ks. prał. Mąki zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym przy ulicy Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Z racji trudnej sytuacji epidemicznej oraz panujących obostrzeń, transmisja z uroczystości będzie dostępna na facebookowym profilu Parafii pw. św. Biskupa Męczennika.

 

Ks. prał. Alfred Mąka zmarł 14 marca w wieku 91 lat. Od 1981 roku przez 26 lat pełnił funkcję proboszcza ostrowskiej Konkatedry i zapisał się na kartach historii tej parafii. To dzięki niemu kościół przeszedł generalny remont. Przyczynił się on także do powiększenia cmentarza przy ulicy Limanowskiego.

Na emeryturę przeszedł 1 lipca 2007 roku i zamieszkał w Domu Księży Emerytów im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick