Uzbierali dla Martusi ponad 20 tysięcy złotych!

1
Bieg charytatywny dla małej Marty Ratajczak okazał się być niemałym zaskoczeniem zarówno dla samej bohaterki, jak i dla jej najbliższych. Kilkaset osób postanowiło wziąć udział w biegu na ostrowskich Piaskach. A cel był jeden - uzbierać fundusze na leczenie 2-letniej Martusi chorej na wielotorbielowatość i dysplazję nerek.

Bieg podzielony był na dystanse 5 i 10 km dla dorosłych oraz na biegi dla dzieci. Można było też spróbować swoich sił w nordic walking. Wszystkie pieniądze zebrane podczas niedzielnego biegu zostaną przeznaczone na leki oraz dojazdy do szpitala w Łodzi i Warszawie. Podczas zawodów zebrano 20 371 złotych, a to jeszcze nie wszystko!

CZYTAJ: Pobiegli dla Martusi na ostrowskich Piaskach! [ZDJĘCIA]

Frekwencja zawodników przerosła oczekiwania organizatorów. W biegu wzięło udział ponad 500 osób! – Każda z nich dołożyła swój „przysłowiowy grosz”, z którego uzbierała się piękna kwota pieniędzy. Cała impreza przebiegła we wspaniałej rodzinne atmosferze, przy pięknej pogodzie. Jako rodzice Martusi możemy tylko podziękować za każdą osobę, która chciała nam pomóc: organizatorów, wszystkich sponsorów, dobroczyńców, wolontariuszy. Bardzo dziękujemy za Was wszystkich. Z całego serca dziękujemy za Wasze wielkie serca! – przekazała nam Monika Ratajczak, mama Martusi.

W dalszym ciągu można wspomóc leczenie 2-letniej Marty. Rodzice dziewczynki wciąż otrzymują zapytania o to, gdzie można wpłacać pieniądze na leczenie dziewczynki. Trwa internetowa zbiórka, która pomoże rodzicom dziewczynki zapewnić jej odpowiednie leki i specjalistyczną opiekę, bez której jej stan zdrowia natychmiast się pogorszy. Zbiórka sygnowana się logiem Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick