Pobiegli dla Martusi na ostrowskich Piaskach! [ZDJĘCIA]

0
O charytatywnym biegu dla 2-letniej Marty Ratajczak informowaliśmy już Was na łamach naszego portalu. Dziś, pogoda okazała się niezwykle łaskawa, a temperatura przekroczyła 20 stopni! To zmobilizowało wielu, by przyjść na ostrowskie Piaski i pobiec dla dziewczynki, przyczyniając się w ten sposób do zbiorki pieniędzy na jej leczenie.

CZYTAJ: Jej nerki pracują w 27%. W leczeniu możesz pomóc też Ty!

Marta urodziła się w czerwcu 2017 roku. Lekarze nie dawali jej większych szans na przeżycie. Ich zdaniem Marta miała żyć maksymalnie trzy doby. Urodziła się w piątym, krytycznym stadium uszkodzenia nerek.

Dzięki jej woli walki i -jak mówią rodzice- boskiej opatrzności, Marta żyje już ponad dwa lata, a stan jej nerek poprawił się. Wciąż jednak pracują zaledwie w 27%, a nieuchronnie zbliża się moment, kiedy organy będą musiały zostać przeszczepione.

Leki oraz podróże do szpitali są bardzo kosztowne, dlatego zarówno Marta, jak i jej rodzice potrzebują pomocy. Dziś na ostrowskich Piaskach Szczygliczce odbył się charytatywny bieg. Pieniądze zebrane podczas niego zostaną w pełni przeznaczone na ratowania zdrowia dziewczynki.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick