Uwaga! Ważne zmiany w przyznawaniu stypendiów szkolnych

0
Zmieniają się zasady przyznawania stypendiów szkolnych fundowanych z miejskiego budżetu Ostrowa Wielkopolskiego. Aby dostać dofinansowanie na tzw. koszty edukacyjne, do wniosku trzeba będzie złożyć imienny dowód zakupionych artykułów. Musi być on wystawiony na dane rodzica lub ucznia. Zmiany, które weszły w życie 1 sierpnia, dotyczą Regulaminu przyznawania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów z Ostrowa Wielkopolskiego. Burzliwa dyskusja na temat stypendium miała miejsce w trakcie sesji rady miejskiej pod koniec maja.

Z początkiem sierpnia w życie weszła uchwała zmieniająca regulamin przyznawania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Zmiany, najprościej mówiąc, oznaczają, że osoba, która będzie chciała uzyskać dofinansowanie na pokrycie kosztów edukacyjnych, będzie musiała złożyć imienny dowód zakupienia artykułów. Przypominamy, że warunkiem otrzymania stypendium jest spełnienie kryterium dochodowego, które wynosi ponad 500 zł na osobę.

Burzliwa dyskusja na temat stypendium miała miejsce w trakcie sesji rady miejskiej 29 maja. Radny Damian Grzeszczyk z Koalicji Obywatelskiej zarzucił radnym z ugrupowania Prawa i Sprawiedliwości, że złożony przez nich wniosek o zminę regulaminu stypendium tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, miał zwiększyć poparcie partii w głosowaniu. – Złożenie projektu ustawy nie było żadną kampanią wyborczą – odpowiedział wtedy radny Dawid Korzeniowski z PiS-u.

Damian Grzeszczyk zasugerował także, by w kapitule przyznającej stypendium nie zasiadali pracownicy szkoły, której uczniowie także dostają stypendia. – Rodzice zgłaszają, że ocena dokonywana przez kogoś, kto ocenia również swoje dzieci, narusza zasady bezstronności. Jest to z punktu widzenia samej procedury nieeleganckie – mówił radny Damian Grzeszczyk.

Na sali obecny był także radny Szymon Matyśkiewicz, członek kapituły przyznającej stypendia, a także nauczyciel w jednej ze szkół. – W kapitule nie podejmuje się decyzji względem tego, komu przyznać pieniądze, a komu nie. Członkowie decydują na podstawie wysokości średniej. Ponadto komisja cały czas pracuje nad tym, by poprawiać regulamin – podkreślił.

Wnioski do tegorocznej edycji stypendium można składać od 1 do 15 września.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick