DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Uwaga: Oszuści naciągają przedsiębiorców

Pośrednictwo w pozyskiwaniu dofinansowań ze środków unijnych – taką usługę proponuje przedsiębiorcom grupa oszustów działająca na terenie Wielkopolski. W rzeczywistości nie podejmują żadnych działań, a rzekoma usługa jest mistyfikacją. Wszystko kończy się wyłudzeniem pieniędzy. Niepokojące sygnały należy zgłaszać organom ścigania.

Co pewien czas pojawiają się sygnały, że z przedsiębiorcami kontaktują się różne osoby, oferując im odpłatne przekazanie materiałów, formularzy i innych dokumentów rzekomo niezbędnych do ubiegania się o unijne dofinansowanie. Ostatnio oszuści podejmują się pośredniczenia w pozyskiwaniu dotacji. Wszelkie ich działania są jednak całkowicie fikcyjne.

Niepokojące sygnały należy zgłaszać organom ścigania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z Funduszami Europejskimi najlepiej skontaktować się z konsultantami Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich działającego w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu lub pracownikami lokalnych PIFE. Udzielane przez nich informacje są bezpłatne. Dane teleadresowe do punktów informacyjnych działających w Wielkopolsce znajdują się na stronie http://wrpo.wielkopolskie.pl/punkty-informacyjne.

Źródło: Urząd Wojewódzki w Poznaniu

wlkp24.info

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz