Uwaga kierowcy! Od poniedziałku Plac Rowińskiego zamknięty!

3
Fot. UMOstrów
Od 20 lipca (poniedziałek) zostanie zamknięty Plac Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Kierowcy muszą dostosować się do nowych zasad. Najważniejszą informacją jest ta, że na ulicy Wiosny Ludów kierunek ruchu zostanie zmieniony. Utrudnienia potrwają przez dwa miesiące, a są spowodowane kolejnym etapem prac przy projekcie modernizacji śródmieścia Ostrowa Wielkopolskiego.

Od poniedziałku 20 lipca, kierowcy muszą przystosować się do nowych zasad ruchu drogowego w rejonie ulic Wiosny Ludów, Gimnazjalnej i Placu Rowińskiego. Plac zostanie zamknięty i to na dwa miesiące. Wszystko z kolejny etapem rewitalizacji śródmieścia Ostrowa Wielkopolskiego. Modernizacja Placu Rowińskiego jest jednym z elementów. Plac Rowińskiego zostanie wyłączony z ruchu kołowego na czas robót. Dojazd do ulicy Gimnazjalnej odbywać się będzie przebudowywaną ulicą Wiosny Ludów i w tym czasie zastosowany zostanie odwrócony kierunek ruchu. Wjazd na ulicę Wiosny Ludów odbywać się będzie z ulicy Kolejowej. Z ulicy Kościelnej możliwy będzie wyjazd jedynie na wprost – w ulicę Ledóchowskiego” – informuje Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ: W wypadku zginęła 16-latka. Kierowca usłyszał zarzuty

Z powodu robót drogowych nastąpią również zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów. „Wyłączony zostanie również przystanek autobusowy przy ul. Gimnazjalnej. Autobusy kursować będą objazdem przez Aleję Powstańców Wielkopolskich, a przystanek zastępczy obowiązywał będzie przy parkingu Urzędu Miejskiego. Zmiany te obowiązują do odwołania” – informuje Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskiego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. U mnie problem jest taki że na cały sierpień zamykają przedszkole. A zasiłek jest tylko do 26 lipca. To co reszta jest gorsza?? Jak już przedłużyli na prawej cały lipiec to niech przeciągną już do końca wakacji. A nie wszystko celowo pod wybory, żeby zyskać sympatyków.n

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick