Urzędnik zadzwoni przypomnieć, że kończy Ci się ważność dowodu

2
Fot. Pixabay
Nie pamiętasz, kiedy kończy się ważność dowodu osobistego albo paszportu? Zdarzyło Ci się ją przegapić? Niedługo przypomni o tym urząd za pomocą tworzonego właśnie Rejestru Danych Kontaktowych.

Czym jest Rejestr Danych Kontaktowych? To tworzona baza m.in. numerów telefonów, adresów e-mail, a w przyszłości także elektronicznych adresów do doręczeń. Powstaje ona w Ministerstwie Cyfryzacji i będzie aktualizowana po uzyskaniu na zasadzie dobrowolności zgody od obywateli, aby gromadzić jego dane.

Właśnie dzięki takiej bazie urzędnik będzie mógł nas poinformować, że kończy nam się ważność dowodu osobistego lub paszportu albo, że nasza sprawa w urzędzie została załatwiona. „Dzięki RDK otrzymamy przypomnienie np. o zbliżających się terminach wygaśnięcia ważności dokumentów, którymi posługujemy się na co dzień. Zbiór usług, które będą mogły korzystać z danych kontaktowych zawartych w rejestrze, będzie się systematycznie powiększał” – informują przedstawiciele MS.

Wkrótce nad projektem ustawy w tej sprawie ma się pochylić Rada Ministrów.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. RDK zatrudni pracowników, którzy będą dzwonić i zapłaci za te etaty? Gdzie, centralnie w Warszawie, czy w każdym urzędzie gminy? Za dużo mamy pieniędzy w budżecie państwowym? Czy nie ma ważniejszych wydatków?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick