Uratowali tonącego i odzyskali sprzęt za 6 tysięcy

1
Policjanci z Ostrzeszowa odzyskali skradziony sprzęt wart sześć tysięcy złotych, który został skradziony podczas remontu jednej z mikstackich firm. Z kolei policjanci z Kalisza uratowali tonącego 20-latka. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych, młody mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie otrzymała zgłoszenie o kradzieży elektronarzędzi należących do firmy zewnętrznej, która wykonywała prace remontowe na terenie prywatnej firmy w Mikstacie. Skradzione rzeczy to elektronarzędzia, które pokrzywdzony wycenił na kwotę blisko 6000 zł. – Okazało się, że elektronarzędzia ukradł pracownik firmy budowlanej, mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, który wszedł w posiadanie klucza do magazynu, a następnie wyniósł z niego wartościowe narzędzia – informuje kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Jak się okazało sprawca skradzione mienie sprzedał w jednym z lombardów na terenie powiatu ostrowskiego. Elektronarzędzie odzyskano i wróciły one do właściciela. To nie pierwsza kradzież tego mężczyzny. Wcześniej skradł rower z miejscowości Grabów nad Prosną. Złodziej obecnie przebywa w ostrowskim areszcie.

CZYTAJ: Dostałeś maila od ZUS-u? To może być oszustwo!

Natomiast policjanci z Kalisza najprawdopodobniej uchronili młodego mężczyznę przed odebraniem sobie życia. Starszy sierżant Paweł Wilkaniec oraz sierżant Norbert Bendkowski w okresie wakacyjnym pełnią służbę w Sezonowej Komórce Specjalistycznej w miejscowości Szałe. – Wypływając łodzią na patrol zauważyli znajdującego się w wodzie mężczyznę, który się topił. Funkcjonariusze natychmiast skierowali łódź w jego stronę. Sierż. Norbert Bendkowski asekurowany przez swojego kolegę wskoczył do wody, by ratować tonącego. Po chwili mężczyzna został wyciągnięty na brzeg – opisuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Okazało się, że 20-letni mieszkaniec Kalisza, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Jak wynikało z jego relacji próbował popełnić samobójstwo. Mężczyzna trafił pod opiekę załogi karetki pogotowia, która przyjechała na miejsce zdarzenia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick