Umówił się z „małoletnią”, ale wpadł w pułapkę. Usłyszał już zarzuty

0
29-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego został aresztowany na trzy miesiące i będzie oczekiwał na proces. Prokurator zarzucił mu próbę dokonania czynu seksualnego z 12-latką. Umówił się na spotkanie za pośrednictwem internetu. Nie wiedział jednak, że za 12-latkę podaje się osoba dorosła. Tym sposobem wpadł w pułapkę i został zatrzymany przez policję.

Do zatrzymania doszło 30 kwietnia na terenie Parku Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. 29-latek z województwa dolnośląskiego za pośrednictwem internetu umówił się na spotkanie z 12-letnią Laurą. Okazało się jednak, że to pułapka zastawiona przez osoby dorosłe, które chciały przyłapać pedofila na gorącym uczynku. 29-latek został zatrzymany przez policję. Ostatecznie prokurator przedstawił mu zarzuty. – Pomiędzy 24 a 30 kwietnia tego roku za pośrednictwem sieci internetowej usiłował dokonać nieudolnie czynu zabronionego w ten sposób, że składał propozycje wykonania innej czynności seksualnej z małoletnią poniżej lat 15. Zmierzał do jej realizacji, umówił się z nią w dniu 30 kwietnia na terenie Parku Miejskiego w Ostrowie. Zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż nie uświadamiał sobie, że kontaktuje się z osobą, która pozorowała fikcyjnie 12-latkę – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Mężczyzna miał dopuścić się podobnego czynu w ciągu pięciu lat po odbyciu kary co najmniej sześciu miesięcy więzienia również za czyny o charakterze seksualnym. Mężczyzna na wniosek prokuratury został aresztowany na trzy miesiące.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick