Umowa podpisana. Będzie nowoczesny blok operacyjny. To jedna z największych inwestycji

17
Minister zdrowia Adam Niedzielski był jednym z gości w ostrowskim szpitalu. Jego wizyta była związana z podpisaniem umowy na budowę pięciosalowego bloku operacyjnego w ostrowskim szpitalu zz 16,5 mln zł.

16,5 mln zł ma kosztować budowa nowoczesnego bloku operacyjnego w ostrowskim szpitalu. 14 mln zł to dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Umowę na realizację tej inwestycji podpisano podczas środowej konferencji prasowej na terenie szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Starosta Paweł Rajski podkreślił, że to prawdopodobnie najbardziej kosztowna inwestycja w 55-letniej historii szpitala. Tymczasem przedstawiciele rządu zaznaczali, że – ich zdaniem – duży rozwój tej placówki rozpoczął się w 2011 roku, kiedy u władzy w powiecie byli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Serce rośnie, kiedy patrzę, że od 2011 roku do ostrowskiego szpitala trafiło ponad 27 mln zł. Tylko zespołowo jesteśmy w stanie tworzyć dobre zadania – powiedziała Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

Dyrektor ostrowskiej placówki medycznej zauważył natomiast, że wiosną przyszłego roku, kiedy zostanie oddany do użytku blok operacyjny, spełni się kolejne marzenie, które w pewien sposób już się realizuje z chwilą podpisania dokumentów na jego budowę. W 2015 roku podpisywaliśmy w tym miejscu umowę na budowę nowego skrzydła szpitala. Wtedy podjęliśmy decyzję, że ostatnie piętro w przyszłości będzie przeznaczone na nowoczesny blok operacyjny. I to marzenie dzisiaj się spełniło, bo wszystko, co robimy, robimy dla naszych pacjentów – podkreślił Dariusz Bierła, szef szpitala.

Minister zdrowia oraz minister rodziny i polityki społecznej, a także dyrektor ostrowskiej placówki medycznej podziękowali wszystkim pracownikom zaangażowanym w ratowanie pacjentów podczas pandemii koronawirusa, szczególnie w trakcie trzeciej fali. – Tutejszy szpital w szczycie trzeciej fali dysponował ponad 200 łóżkami. To był mocny punkt na mapie nie tylko Wielkopolski, ale i Polski, który realnie wspierał walkę z pandemią. To był moment, w którym rozważaliśmy plany relokacji pacjentów. Ale dzięki temu wysiłkowi szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, że tyle łóżek było przeznaczonych w związku z pandemią, tej relokacji nie doświadczyła. Szpital sprostał temu wyzwaniu – powiedział Adam Niedzielski.

Delegacja z Warszawy obejrzała też oddział ortopedyczny ostrowskiego szpitala, który niedawno został oddany do użytku po remoncie.

Podczas przemówień uczestników konferencji prasowej, w tle można było usłyszeć hasła skandowane przez grupę osób ze Stowarzyszenia „WIR. Masz głos”. Jak można przeczytać na fanpage’u tej organizacji, postawiło ono sobie za cel „wprowadzenie w porządek prawny w naszym kraju narzędzi WIR (weto, inicjatywa, referendum)”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

17 KOMENTARZE

 1. Nie rozumiem osób, które krytykują PIS. W moim odczuciu musi ich boleć, że teraz w Polsce żyje się lepiej, niż za PO.

  • Nie zauważam tej różnicy, wskaż kilka, które są zasługa pisu. Konkretnie, wymień je.

  • Wręcz przeciwnie – wysoka ibflacja – drożyzna – zadłużanie państwa – rozdawalnictwo i korupcja w różnej postaci . . . ilość osób w skrajnym ubóstwie też wyrażnie wzrosła – do tego demontaż demokracji – podziały społeczne – konflikty z UE – Stanami i sąsiądami – moze już tyle wystarczy – a zaslepieniu Sektą Pis i tak tego nie zauważyli !

 2. Podobna szopka była z pieniążkami na halę Stali. Jak tam, na co zostały przeznaczone te miliony złotych z naszych podatków?

  • Sprzyjającą ,, dobrej zmianie ” ? – ideologicznie poprawnej ? – może z Obajtkiem który ma takie coś od Boga co trudno wytłumaczyć – jak mawia JK !

 3. I znowu w komentarzach znana tendencja- nieważne, że szpital się rozwija, że znalazły się pieniądze, dla Ostrowa itp. ,tylko krytyka, bo to PiS, , a z jaką firmą podpisano umowę, a szkoda, że ministra nie wywieźli na taczkach. Ludzie, trochę obiektywizmu i spokojnego osądu!

  • Kto oprócz dra Janickiego odszedł jeszcze, nie korzystałem ostatnio, a na stronie wszystko prócz ordynatora po staremu…

 4. i znowu pisowcy na świeczniku wielce rozbudują szpital tak jak obwodnice Kalisza i drogę ekspresową. Smód sie ciągnie obajtek ,rydzyk ,szumowski,i można tak przytaczać pieniądze podatników są trwonione .

  • Dlaczego Po nie rozbudowała szpitala, obwodnicy itd., kiedy była na świeczniku? Smród się ciągnie: Ambergold, reprywatyzacja, i tak można przytaczać, pieniądze podatników były trwonione…Wyłącznie do własnej kieszeni

 5. Podam taki przykład pisiorya się cieszymy że ich jedyny w swoim rodzaju PiS opodatkował wielkopowierzchniowe markety tylko tyle że właściciel tego marketu to przełoży na klienta czyli wszystkich w cenach wyższych hahaha i dlatego są takie ceny to samo jest z bankami , podatek od cukru też PiS wprowadził i teraz widać ilenp kosztują napoje haha trzeba się znać na ekonomii audzie nie mają zielonego pojęcia o tym właśnie …..

 6. Do obserwatora! Słabym obserwatorem jesteś i wyPiSujesz bzdury ,za PO nie było inflacji? Nic nie drożało? Zawsze drożało w sklepach i na stacjach benzynowych a za PiS nawet staniało!!!! W skrajnym ubóstwie jest Twój mózg a nie mieszkańcy Polski ,którym podniesiono najniższe płace, dano dla dzieci 500+ i 300+ oraz emetytom trzynastkę i 14 -stkę a to jest rozdawnictwo?
  Wybudowano obwodnicę -pamietam jak po Ostrowie za PO jechała trumienka z protestem ? Nie widziałeś obserwatorze ? A do Unii Europejskiej , do Niemiec, Stanów czy Izraela to mamy chodzić na kolanach? Tego nie widzisz OBSERWATORZE?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick