DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Umowa na modernizację pomieszczeń w budynku Domu Katechetycznego podpisana

Zainteresowanie przetargiem także było duże. Złożono 14 ofert, a najkorzystniejszą z nich przygotowała ostrowska firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego. Jej przedstawiciele zaoferowali, że wykonają przedstawiony przez urząd zakres prac za 1 076 255,64 złotych. – Cieszę się, że w naszym mieście będzie kolejne miejsce spotkań dla ostrowian. Otworzymy je dla was już w styczniu 2022 roku – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ: Kontrowersyjne Rondo 2020 roku oficjalnie otwarte

Jak podkreślił w listopadzie ks. Witold Szala, proboszcz parafii pw. św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim (kościół sąsiaduje z Domem Katechetycznym i jest integralną częścią wspólnoty), budynek przy ul. Raszkowskiej nie był w pełni wykorzystywany. W części pomieszczeń odbywały się spotkania grup duszpasterskich, imprezy charytatywne o charakterze religijnym i świeckim, ale niektóre pomieszczenia pozostawały niezagospodarowane. To właśnie one mają stać się przyszłym Domem Seniora. Jak sam powiedział, stworzenie takiego miejsca będzie „strzałem w dziesiątkę”.

To kolejna inwestycja z puli 100 opisanych jako tzw. Ostrowski Ekspres Inwestycyjny, na który władze miasta otrzymały niskooprocentowany kredyt z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI). Mają one kosztować 250 milionów złotych.

Tak Beata Klimek zapowiadała w listopadzie budowę Domu Seniora

Napisz do autora

Komentarze (13)
 • H
  henryk

  czwartek, 7 stycznia, 2021

  Inwestować z publicznych pieniędzy w obiekt, który nie jest własnością miasta??
  Czy leci z nami pilot?

  Odpowiedz
 • UW
  Ubecka wdowa

  czwartek, 7 stycznia, 2021

  Uroczystego otwarcia dokona Antoni Macierewicz wraz z grupą światowej klasy ekspertów katastrof lotniczych, przedstawiając wyniki śledztwa podkomisji smoleńskiej badającej przyczyny katastrofy prezydenckiego TU-154.

  Odpowiedz
 • 7
  75thecrow

  czwartek, 7 stycznia, 2021

  Rozumiem że budynek należy do miasta bo jeżeli do kk to jest to skrajny debilizm ładować pieniądze publiczne nie w swoją własność ,kk już wystarczająco jest sponsorowany z budżetu państwa i trzeba z tym skończyć

  Odpowiedz
 • S
  Siostrzyczka

  czwartek, 7 stycznia, 2021

  Spoko nie zmarnuje się, potem kościół się upomni o swoje bo emertytowane kruki muszą mieć wygodne gniazdko na starość… miasto wyremontje….

  Odpowiedz
 • OWD
  Ogór w doopie

  czwartek, 7 stycznia, 2021

  Burdello bum bum tam będzie dla księciów ha ha ha

  Odpowiedz
 • R
  Ryszard

  czwartek, 7 stycznia, 2021

  Religii niech uczą w salkach katechetycznych , a nie wpier… się do szkół! I remont lub budowa takich obiektów finansowane ze skarbców watykańskich, nie z naszych podatków!

  Odpowiedz
 • S
  seniortakaprawda

  czwartek, 7 stycznia, 2021

  Miasto wyremontuje. Na razie użyczono bezpłatnie (tylko na ile lat)? Żeby się nie okazało że za pięć lat KK powie że trzeba płacić za wynajem. Czy miasto nie ma wolnej działki w spokojnej okolicy i tam pobudować parterowy obiekt dla seniorów. Przecież wszędzie można dojechać autobusami MZK. Zawsze byłby to obiekt należący do miasta. Tak robi kiepski gospodarz.

  Odpowiedz
 • O
  Obudzony

  czwartek, 7 stycznia, 2021

  Rozwój dróg , dobre połączenia niedługo z a2, S8, planowana s11 kiedy miasto postara się o jakiś inwestorów? Covid będzie a handel będzie kwitł w internecie. Branża e commers i powstające hale, magazyny tylko czekają na zachętę

  Odpowiedz
 • K
  księgowa

  piątek, 8 stycznia, 2021

  Ludzie, czepiacie się. Budynek stoi pusty, co więc stoi na przeszkodzie, by wziąć go w użyczenie i zrobić tam remont pod usługi dla seniorów. Przez lata to i tak się będzie zużywało, więc nie mówmy, że ktoś dorobi się na tym fortuny.

  Odpowiedz
 • BO
  Budowa ostrowska

  piątek, 8 stycznia, 2021

  Ciekawe że w Ostrowie 90% przetargów wygrywa PBO bracia Pułkownik hahaha ( stadion,szpital,)

  Odpowiedz
 • O
  obserwator

  sobota, 9 stycznia, 2021

  A ja jestem pod wrażeniem tempa tych umów. Przetargi na ulice ogłasza się jesienią, kiedy firmy mają już zamówienia i podnoszą stawki, potem w różnych warunkach pogodowych na chybcika zasuwa się jesienią i zimą. I przenosi mnóstwo prac na drugi rok. A tu proszę- umowa podpisana na początku roku i jazda. Można? Wniosek- dyrektor MZD do zwolnienia.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz