Umowa na modernizację pomieszczeń w budynku Domu Katechetycznego podpisana

13
Fot. UM Ostrów
Władze Ostrowa Wielkopolskiego podpisały umowę na modernizację pomieszczeń w budynku Domu Katechetycznego przy ul. Raszkowskiej. W części lokalu powstanie Dom Seniora. Zapotrzebowanie na tego typu obiekty jest tak duży, że miasto zdecydowało się stworzyć kolejne miejsce dla starszych mieszkańców.

Zainteresowanie przetargiem także było duże. Złożono 14 ofert, a najkorzystniejszą z nich przygotowała ostrowska firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego. Jej przedstawiciele zaoferowali, że wykonają przedstawiony przez urząd zakres prac za 1 076 255,64 złotych. – Cieszę się, że w naszym mieście będzie kolejne miejsce spotkań dla ostrowian. Otworzymy je dla was już w styczniu 2022 roku – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ: Kontrowersyjne Rondo 2020 roku oficjalnie otwarte

Jak podkreślił w listopadzie ks. Witold Szala, proboszcz parafii pw. św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim (kościół sąsiaduje z Domem Katechetycznym i jest integralną częścią wspólnoty), budynek przy ul. Raszkowskiej nie był w pełni wykorzystywany. W części pomieszczeń odbywały się spotkania grup duszpasterskich, imprezy charytatywne o charakterze religijnym i świeckim, ale niektóre pomieszczenia pozostawały niezagospodarowane. To właśnie one mają stać się przyszłym Domem Seniora. Jak sam powiedział, stworzenie takiego miejsca będzie „strzałem w dziesiątkę”.

To kolejna inwestycja z puli 100 opisanych jako tzw. Ostrowski Ekspres Inwestycyjny, na który władze miasta otrzymały niskooprocentowany kredyt z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI). Mają one kosztować 250 milionów złotych.

Tak Beata Klimek zapowiadała w listopadzie budowę Domu Seniora

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

 1. Uroczystego otwarcia dokona Antoni Macierewicz wraz z grupą światowej klasy ekspertów katastrof lotniczych, przedstawiając wyniki śledztwa podkomisji smoleńskiej badającej przyczyny katastrofy prezydenckiego TU-154.

 2. Rozumiem że budynek należy do miasta bo jeżeli do kk to jest to skrajny debilizm ładować pieniądze publiczne nie w swoją własność ,kk już wystarczająco jest sponsorowany z budżetu państwa i trzeba z tym skończyć

 3. Spoko nie zmarnuje się, potem kościół się upomni o swoje bo emertytowane kruki muszą mieć wygodne gniazdko na starość… miasto wyremontje….

 4. Religii niech uczą w salkach katechetycznych , a nie wpier… się do szkół! I remont lub budowa takich obiektów finansowane ze skarbców watykańskich, nie z naszych podatków!

 5. Miasto wyremontuje. Na razie użyczono bezpłatnie (tylko na ile lat)? Żeby się nie okazało że za pięć lat KK powie że trzeba płacić za wynajem. Czy miasto nie ma wolnej działki w spokojnej okolicy i tam pobudować parterowy obiekt dla seniorów. Przecież wszędzie można dojechać autobusami MZK. Zawsze byłby to obiekt należący do miasta. Tak robi kiepski gospodarz.

 6. Rozwój dróg , dobre połączenia niedługo z a2, S8, planowana s11 kiedy miasto postara się o jakiś inwestorów? Covid będzie a handel będzie kwitł w internecie. Branża e commers i powstające hale, magazyny tylko czekają na zachętę

  • Rozwój dróg może poza Ostrowem. Tu caryca nawet wiaduktu na wrocławskiej nie umie od roku wyremontować serwując masę tirów pod oknami mieszkańców zębcowa i odolanowskiego. Dopiero jak się badziew zawali wtedy będzie szukanie winnych.

 7. Ludzie, czepiacie się. Budynek stoi pusty, co więc stoi na przeszkodzie, by wziąć go w użyczenie i zrobić tam remont pod usługi dla seniorów. Przez lata to i tak się będzie zużywało, więc nie mówmy, że ktoś dorobi się na tym fortuny.

  • Oj księgowa kiepsko z wykształceniem. Ja jako zarządzający finansami miasta tak bym nie postąpił. Znasz sprawę powrotu religii do szkół? Najpierw KK nauczał nie biorąc pieniędzy. Po czasie wystąpił Pan Pieronek i powiedział że trzeba za pracę płacić. Także KK nie wierzę w żadne wypowiadane zapewnienia.

 8. A ja jestem pod wrażeniem tempa tych umów. Przetargi na ulice ogłasza się jesienią, kiedy firmy mają już zamówienia i podnoszą stawki, potem w różnych warunkach pogodowych na chybcika zasuwa się jesienią i zimą. I przenosi mnóstwo prac na drugi rok. A tu proszę- umowa podpisana na początku roku i jazda. Można? Wniosek- dyrektor MZD do zwolnienia.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick