Kontrowersyjne rondo 2020 roku w Pleszewie oficjalnie otwarte

3
Fot. pleszew.pl
Rondo u zbiegu ulic Bogusza, Słowackiego i Targowej w Pleszewie zostało oficjalnie oddane do użytku. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że zostało ono nazwane rondem 2020 roku i tym samym stało się pierwszym i póki co jedynym rondem o takiej nazwie w Polsce.

O temacie nadania nazwy jednemu z rond w Pleszewie informowaliśmy już na łamach naszego portalu. Pomysł włodarza miasta wywołał niemałą burzę w sieci, a wielu mieszkańców uważało ten pomysł za nieudany. Wielu pleszewian twierdziło, że upamiętnianie roku, w którym świat walczył z pandemią, wielu ludzi zmarło lub straciło źródło utrzymania jest nie na miejscu.

CZYTAJ: Kontrowersyjna nazwa ronda w Pleszewie? Burmistrz wyjaśnia, mieszkańcy komentują: “Cyrk”

Ostatecznie pod koniec listopada radni jednogłośnie przegłosowali, że rondo otrzyma nazwę 2020 roku. Zdaniem burmistrza Pleszewa oraz radnych rok 2020 w perspektywie kolejnych lat jest przełomowy i należy mu się upamiętnienie. Głównie ze względu na wydarzenia oraz by upamiętnić tych, którzy są na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem.

Rondo zostało już oficjalnie oddane do użytku. – To jedynie część większych robót wykonanych w ramach kolejnego etapu prowadzonej od kilku lat rewitalizacji terenów pokolejowych i ich okolic. Tym razem przeprowadzono modernizację ulicy Targowej wraz z nową infrastrukturą podziemną, podbudową, asfaltem, oświetleniem ledowym. Od nowa zbudowano też przejazd kolejowy, wykonano chodniki i ciągi pieszo – rowerowe. Zadbano o zieleń, a zgodnie z planem to kilkadziesiąt nowych drzew oraz tysiące sadzonek krzewów i innych roślin – informuje Urząd Miasta i Gminy Pleszew.

Koszt tego etapu rewitalizacji, to blisko 4,5 mln złotych. Z tego ponad 2 mln złotych stanową środki Miasta i Gminy Pleszew, a resztę uzupełnia dofinansowanie z Powiatu Pleszewskiego oraz Funduszu Dróg Samorządowych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Sprawdzilem. Jest w Polsce 8 rond o nazwie 2020. Te w Pleszewie jest pierwsze w 2021 roku o nazwie 2020 roku. Tak że żadna sensacja. Powielanie nazwy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick