Ukrywał się 10 lat. Dariusz M. z Pleszewa za kratkami

0
Poszukiwany listem gończym 44-letni Dariusz M. z Pleszewa po 10 latach wpadł w ręce policji. Został zatrzymany dzisiaj rano na terenie Poznania. Mężczyzna ścigany był za kradzież, krótkotrwałe użycie pojazdu i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Najbliższy czas spędzi za kratkami.

44-letni Dariusz M. figurował na liście osób poszukiwanych już od ponad 10 lat. Wystawiono za nim list gończy. Był podejrzany o popełnienie w 2004 roku trzech przestępstw: krótkotrwałego użycia pojazdu i kierowania nim w stanie nietrzeźwości.

– W tym czasie dokonał także kradzieży. Najprawdopodobniej nie chciał usłyszeć wyroku za popełnienie tych przestępstwa i sądził, że jeśli będzie się ukrywał uniknie w końcu odpowiedzialności. 10 lat temu zniknął bez wieści – mówi mł.asp. Monika Kołaska.

Policjanci podejmowali liczne próby odnalezienia mężczyzny, prowadzili dokładne rozpoznania, zdobywali kolejne informacje. Okazało się, że przez te lata ukrywał się za granicą. Przyszedł jednak moment, kiedy wrócił do kraju.

W momencie, kiedy pleszewscy policjanci prowadzący poszukiwania ustalili, że Dariusz M. jest w Polsce natychmiast zadziałali. W przeciągu kilku dni zebrali wszelkie niezbędne informacje i uzyskali potwierdzenie, gdzie przebywa. Dzisiaj rano mężczyzna został zatrzymamy na terenie Poznania – dodaje rzecznik.

Policjanci wykonali wszystkie czynności, po czym umieścili  44-letniego Dariusza M. w areszcie. Najbliższe 3 lata spędzi za kratkami.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick