DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Ukraińskie" standardy powiatówki? "Przewodniczącego poniosła fantazja"

Slalom gigant to ostatnio codzienność kierowców, którzy podróżują drogą powiatową z Ostrzeszowa w stronę Mikstatu. Dziura na dziurze, na dziurze dziura. Zauważył to przewodniczący rady Miasta i Gminy Ostrzeszów. Edward Skrzypek mieszka w Siedlikowie, więc trasę zna od podszewki. W interpelacjach podczas ostatniej sesji postanowił skrytykować jakość nawierzchni.

– W tej chwili to jest skandal. To mi przypomina drogę na Ukrainę czy do Białorusi zaraz za granicą. Tylko, że tam droga jest 12 metrów i można jeszcze jakoś lawirować, tu droga jest wąska, w związku z tym lawirowania nie ma – mówił Skrzypek. 

– Proszę Państwa, ludzie się z nas śmieją. Mówią, że tą drogą jeździ poseł (europoseł Grzyb – przyp. red), jeździ przecież również kolega nasz Mikołaj (Grzyb – przyp. red). Jeździ przecież jego brat (Adam Grzyb – przyp. red), radny powiatu. Jeździ Pan Burmistrz (Mariusz Witek – przy.pred), jeden, drugi (Paweł Uścinowicz – przyp.red), obydwaj jeżdżą. No i na koniec ja nieszczęśliwy, który jedynie się o tą drogę ciągle opominam – kontynuował przewodniczący. – Postawili mi taki ładny znak, że droga jest w ciężkim stanie, bardzo dziękuję za to rozwiązanie, ale ono nic tam nie pomaga (…) Ja wiem, że starosta tą drogą nie jeździ, może dlatego to… jedyny, który nie jeździ. 

W materiale wideo odpowiedź adresata tych słów – zarządcy drogi – starosty ostrzeszowskiego Lecha Janickiego. 

fot. Tomasz Wojciechowski, wlkp24.info

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz