Podsumowano drive-thru w południowej Wielkopolsce. Znamy wyniki badań

2
W ostatnich tygodniach punkty do pobierania wymazów typu drive-thru pojawiły się w sześciu miastach powiatowych południowej Wielkopolski: Krotoszynie, Kaliszu, Ostrowie Wielkopolski, Ostrzeszowie, Pleszewie oraz Kępnie. W tym ostatnim punkt pojawił się dwukrotnie ze względu na ognisko zakażeń na tym terenie. Spłynęły już wszystkie wyniki badań i wiemy już ilu mieszkańców tych powiatów dowiedziało się o pozytywnym wyniku swojego testu.

Pierwsze drive-thru zostało przeprowadzone w Krotoszynie. – Było to pierwsze miejsce w Wielkopolsce, w którym mieliśmy do czynienia z dynamicznym wzrostem liczby zakażeń. Dlatego badania rozpoczęliśmy właśnie od Krotoszyna, wybór był oczywisty wyjaśnia wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Do przebadania zgłosiły się 302 osoby, z tego dwie były zakażone koronawirusem. – Umożliwiamy badania wszystkim, którzy czują niepewność związaną ze swoim stanem zdrowia i podejrzewają, że mogą chorować na COVID-19 dodaje wojewoda.

Kolejne drive-thru odbyło się w Kaliszu, w którym na 747 próbek 5 okazało się dodatnich. Najwięcej przebadanych osób było w Kępnie. Wykonano 2886 testów, a 413 z nich wykazało zakażenie COVID-19. Kolejne kierunki drive-thru to Ostrów Wielkopolski i 1042 testy, z których 12 dało wynik dodatni. Potem był Ostrzeszów, gdzie wykonano 441 testów, a z nich wyłoniono 10 zakażonych osób. W Pleszewie przebadało się 630 osób, a 14 okazało się chorych. W całej Wielkopolsce dzięki testom drive-thru wykryto 458 nowych zakażeń.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. no wlasnie i to jest dobry argument dla tych wszystkich idiotow , ktorzy ,jak mantrę ,powtarzaja,ze juz to przeszli na pewno wczesniej . wciąż moga jeszcze zachorowac

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick