Uciekał fordem przed policją [ZOBACZ NAGRANIE]

1
43-letni kierowca forda nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać przed policją. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Uciekinier pędził coraz szybciej łamiąc przy tym wszelkie możliwe przepisy, stwarzając przy tym zagrożenie dla innych.

Pech chciał, że policjanci z drogówki mieli radiowóz wyposażony w wideorejestrator, który nagrał niebezpieczny i blisko 20-kilometrowy rajd kierowcy forda. Wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, na przejściach dla pieszych, zajeżdżanie drogi prawidłowo jadącym pojazdom to część wykroczeń, które popełnił 43-latek. – Aby zatrzymać uciekiniera, policjanci zorganizowali blokadę na wjeździe do Kalisza. Kierowca widząc, że nie ma szans na dalszą ucieczkę, zatrzymał auto. Ten moment wystarczył funkcjonariuszom, aby zatrzymać mężczyznę. Okazało się, że za kierownicą siedział mieszkaniec powiatu konińskiego. Jak wykazało badanie mężczyzna był trzeźwy. Trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w kaliskiej komendzie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

CZYTAJ: Martwy kot wisiał na płocie. Sprawą zajęła się policja

Lista wykroczeń 43-latka jest długa. Znajdują się na niej nie tylko złamane przepisy ruchu drogowego, ale także niezatrzymanie się do kontroli, za co grozi mu nawet 5 lat więzienia. O sprawie poinformowano także Prokuraturę Rejonową w Kaliszu, która podejmie decyzję, jak dalej potoczą się losy uciekiniera na ścieżce odpowiedzialności karnej.

Wideo: KMP Kalisz

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick