Tysiące sztuk sprzętu od Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. „Dar od WIL jest bardzo ważny”

0
Fot. Wielkopolska Izba Lekarska
Wielkopolska Izba Lekarska przekazała środki indywidualnej ochrony ostrowskiemu i kępińskiemu szpitalowi. Każda z placówek otrzymała po 2 600 maseczek KN 95, 1 550 sztuk masek chirurgicznych, 215 przyłbic, 215 gogli oraz 315 kombinezonów ochronnych.

Pomoc została przekazana w ramach akcji „Korona z Głowy” i środkom indywidualnej ochrony, które dotarły do Poznania z Chin w ramach działalności fundacji „Lekarze Lekarzom” funkcjonującej przy Naczelnej Izbie Lekarskiej.

CZYTAJ: Opiekunka dzieci zakażona koronawirusem. Ponad 60 osób poddanych kwarantannie

Środki w pierwszej kolejności trafiły do Zespołu Zakładów w Kępnie. Dla lekarzy w Kępnie jest to idealny moment ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną w powiecie. Bardzo dziękujemy – powiedziała Beata Andrzejewska, dyrektor szpitala w Kępnie.

W szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim środki odebrali dyrektor Dariusz Bierła oraz ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Adam Stangret. – To właśnie SOR jest największym beneficjentem środków ochrony, ponieważ to tu w pierwszej kolejności trafiają wszyscy pacjenci. Tych środków co dzień zużywa się dziesiątki, a nawet setki, zależy od dnia, potrzeby są ogromne, dzisiejszy dar od WIL jest bardzo ważny, bo tutaj chodzi o bezpieczeństwo nasze i naszych pacjentów – powiedział Adam Stangret, ordynator SOR w ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim.

Wiesław Wawrzyniak, wiceprezes ORL WIL dodał, że cieszy się, że dary z WIL otrzymał szpital w Kępnie, który ze względu na ognisko COVID-19 jest w bardzo trudnej sytuacji oraz szpital w Ostrowie Wielkopolskim, który przejął w regionie praktycznie cały ciężar planowego leczenia.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick