Opiekunka dzieci zakażona koronawirusem. Ponad 60 osób poddanych kwarantannie

7
Fot. Pixabay
Jedna z opiekunek w klubie na terenie Ostrowa Wielkopolskiego ma koronawirusa. Wcześniej opiekowała się maluchami. Po otrzymaniu dodatniego wyniku, powiadomiono sanepid, który nałożył ponad 60 decyzji kwarantannowych na dzieci, rodziców, pracowników i osoby mieszkające we wspólnych gospodarstwach domowych z tymi, którzy mieli kontakt z zakażoną.

U opiekunki dzieci w jednym z klubów na terenie Ostrowa Wielkopolskiego wykryto koronawirusa. Zanim kobieta poddała się badaniu, zajmowała się maluchami. Po potwierdzeniu pozytywnego wyniku, powiadomiono sanepid, który wydał szereg decyzji kwarantannowych. – Poddaliśmy kwarantannie 16 opiekunów dzieci, 3 osoby z personelu w tym dwie nauczycielki i jedna osoba z pomocy i współmałżonka osoby zakażonej. Oprócz tych 20 osób, kwarantanną objęto także 43 osoby współzamieszkujące z wymienionymi wcześniej osobami – wylicza Małgorzata Jezierska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ: Z Kępna do Pleszewa. Punkt drive-thru zmienia lokalizację

Zatem łącznie poddano kwarantannie 63 osoby. Jak przekonuje sanepid, osoba zakażona była nieświadoma tego, że jest chora na COVID-19. Czuła się dobrze, nie miała żadnych objawów mogących wskazywać, że została zakażona koronawirusem. Wymazy zostaną pobrane od osób, na które nałożono kwarantannę na mocy decyzji sanepidu. Mowa o 20 osobach.

Klub na terenie miasta, w którym wykryto koronawirusa, zostanie zdezynfekowany. Taką decyzję na właściciela obiektu wydał sanepid. Wiadomo jednak, że nie został on unieruchomiony i funkcjonuje dalej. Dlaczego? – Zarówno osoba zakażona, jak i ci, którzy mieli z nią kontakt, nie przebywają już w tym budynku – podkreśla Małgorzata Jezierska z ostrowskiego sanepidu.

Drodzy Rodzice. Z przykrością informujemy, że w związku z wykryciem u jednej z pań pracujących w Żłobku przy ul….

Opublikowany przez Sowy i Sówki Przedszkole i Żłobek Poniedziałek, 25 maja 2020

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

 1. 6
  14

  To skandal!!! Jak można w obecnej chwili dopuszczać do pracy w żłobku przy dzieciach (!) osoby, które nie wykonały badań na panujący wirus!!!!

  • 15

   To skandal!!! Dlaczego rodzice ani dzieci z tej placówki nie wykonali badań przed posłaniem do tego klubu. Jak można puszczać dzieci, które nie okazały się ujemnym wynikiem testu!!! Mogły tą Panią zarazić!!! … Pamiętaj Eliza to działa w dwie strony!

  • 10

   TO TRZEBA ZBADAĆ WSZYSTKICH…..PRACUJĄCYCH W SKLEPACH BANKACH ITD….MOŻE TEŻ SIĘ PRZEBADASZ BO NA PEWNO WIDUJESZ SIĘ Z LUDŹMI I CHODZISZ DO SKLEPU PRACY WIEC NARAŻASZ NIEWINNYCH NA ZAKAŻENIE!

 2. 6
  2

  Duży szacunek dla Państwa Orczykowskich za mądrość i rozsądek. Tak zachowują się ludzie odpowiedzialni za dzieci i pracowników.

  • Ninja, a ty już zdrowy jesteś? Tym razem to nie wirus tylko główka z nienawiści szwankuje.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick