Tymczasowy areszt dla 66-latka za znęcanie się nad żoną

0
zdjęcie poglądowe
Trzymiesięczny areszt orzekł Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie wobec 66-letniego mężczyzny, który - jak wynika z relacji żony przekazanej policjantom w Kobylej Górze - stosował wobec niej przemoc psychiczną. Funkcjonariusze ustalili, że był już wcześniej karany za podobny czyn.

Do policjantów z Kobylej Góry zgłosiła się kobieta informując, że jej mąż stosuje wobec niej przemoc psychiczną. Jak wynika z jej relacji przedstawionej przez funkcjonariuszy, mężczyzna miał wszczynać awantury będą pod wpływem alkoholu. – Kobieta oświadczyła, że mężczyzna podczas awantur używa wobec niej słów powszechnie uznawanych za obelżywe, a ponadto szarpie za odzież, popycha oraz kieruję pod jej adresem groźby karalne – informuje st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

CZYTAJ TEŻ:

Do domu zamieszkiwanego przez 66-letnią mieszkankę gminy Kobyla Góra oraz jej męża wysłano patrol policji z miejscowego posterunku. To oni zatrzymali sprawcę przestępstwa opisanego w art. 207 kodeksu karnego. Brzmi on następująco:

 • §  1. 
  Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
 • §  1a. 
  Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny,podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
 • §  2. 
  Jeżeli czyn określony w § 1 lub 1a połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
 • §  3. 
  Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1-2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Funkcjonariusze ustalili, że 66-latek był już wcześniej skazany prawomocnym wyrokiem za podobne przestępstwo. W chwili zatrzymania mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, tj. 1,47 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (ok. 3 promili – przyp. red.) – wyjaśnia.

Do zatrzymania doszło 31 października, a w pierwszych dniach listopada 66-latek został doprowadzony przed sąd, który orzekł wobec niego trzymiesięczny areszt.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick