80-latek nie posłuchał starosty. Zajęła się nim policja

0
80-latek kierował pojazdem mimo utraty prawa jazdy, a 24-latek pędził w terenie zabudowanym 123 km/h. Obaj zostali zatrzymani przez ostrzeszowską policję.

80-letni mężczyzna nic nie zrobił sobie z cofniętych przez starostę uprawnień do kierowania pojazdami. Wsiadł za kierownicę i wyjechał na drogę. Mieszkańca Ostrzeszowa zatrzymała policja. – Jakież było zdziwienie funkcjonariuszy, którzy podczas sprawdzenia 80-letniego mieszkańca Ostrzeszowa w policyjnym systemie ujawnili, że kierował on swoim pojazdem pomimo cofniętych przez starostę uprawnień. Za popełnione przestępstwo mężczyzna po raz kolejny stanie przed sądem – wyjaśnia st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Kierowca toyoty nie był jedynym, który w ostatnich dniach złamał prawo. 24-latek z powiatu średzkiego stracił w minionym tygodniu uprawnienia do kierowania samochodem po tym, jak funkcjonariusze zatrzymali go w Czajkowie. Kontrola prędkości wykazała, że mężczyzna jechał w terenie zabudowanym o 73 km/h za szybko. Na liczniku miał zatem 123 km/h. – Na sprawcę nałożono grzywnę w drodze mandatu karnego w kwocie 2500 zł, przypisano 15 pkt karnych oraz zatrzymano prawo jazdy – dodaje.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick