Tylu kotów w schronisku nie było dawno. Maluchy czekają na adopcję!

14
Fot. Facebook/Schronisko Ostrów
Wakacje to zawsze bardzo trudny czas dla schroniska, ale takiego kociego zatrzęsienia nie było już dawno. Obecnie w podostrowskim schronisku znajduje się 35 kotów z czego aż 28 to małe kociaki. Oprócz tego na adopcję czeka ponad setka psów.

Lato, wakacje i zaplanowane urlopy nigdy nie sprzyjały funkcjonowaniu schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim. Zwierząt przybywa i często są niestety porzucane przez właścicieli. Aktualnie pracownicy mają do czynienia z prawdziwym, kocim zatrzęsieniem. – Tylu kotów nie mieliśmy dawno. Teraz jest ich 35 z czego 7 to koty dorosłe, a reszta to kociaki. Mamy kłopot z ulokowaniem ich w odpowiednich miejscach. Niektóre z nich mają koci katar i muszą być odizolowane od reszty. Jeszcze inna grupa to maluchy mające 6-7 tygodni i nie są jeszcze zaszczepione. Je też trzeba trzymać z dala od reszty. Ludzie przywożą nam kociaki lub dzwonią do nas i proszą o interwencję i pomoc w schwytaniu zwierzaka. Dla dorosłych kotów zrobiliśmy wolierę na dworze z dala od psów – mówi nam pracownica schroniska.

Schronisko ma pod opieką obecnie około 110 psów. W ostatnim czasie przybyło ich sporo. Są to także szczeniaki oraz psy, które zostały porzucone przez właścicieli.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim nie posiada kociarni, a walka o nią trwa już od kilku lat. Lokalny samorząd poinformował, że schronisko przejdzie modernizację w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego. Na ten cel ma zostać przeznaczone ponad 5 milionów złotych, a w kwocie zadania ma znaleźć się m.in. długo wyczekiwana kociarnia, szpitalik, sala do adopcji, nowe wybiegi i plac zabaw dla psów. Dodatkowo zmodernizowany zostanie sam budynek administracyjny.

Zarówno koty, jak i psy są już gotowe do adopcji lub niedługo będą. Każdy z nich czeka na kochający i odpowiedzialny dom. Pamiętajmy, że wzięcie pod opiekę czworonoga musi być świadomą i przemyślaną decyzją.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. 22

  Mamy w Ostrowie Wlkp. mozliwość sterylizacji zwierząt praktycznie za darmo.

  Ludzie zacznijcie sterylizować KOTY ! Mamy nadpopulację zwierząt. Rozbudowa schroniska NIE rozwiąże problemu. Trzeba zapobiegać problemowi, a nie potem trzymać setki kotów w schronisku !

 2. 6
  20

  Tyle milionów na koty zamiast na inwestycje drogowe. A nie odpowiedzialne stowarzyszenia zamiast propagować sterylizację i kastrację żądają milionów na schronisko razem z parą Radnych. Może Radny z Zacharzewa i Pani Radna z Wenecji zorientowali by się jakie są potrzeby inwestycyjne na ich Osiedlach.

 3. 11
  6

  Czy przyszli właściciele adoptowanych kotków i piesków są informowani, że zgodnie z Art. 77 ustawy z dnia z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (Dz.U.2021.281) r koty jak każde inne domowe zwierzę powinno przebywać pod kontrolą właściciela, przy zachowaniu zwykłych lub nakazanych środków ostrożności? Czyt. nie mają się włóczyć gdzie ich łapy poniosą.

  • 10

   Tak!
   Od 10 lat mamy kotka z tego schroniska. Został wykastrowany, jest zadbany i nie włóczy się gdzie go łapy poniosą. Zrobiłyśmy wszystko z ogromną odpowiedzialnością.

 4. mam niecałe 70 i kto zaopiekuje się zwierzakiem w razie mojej śmierci znowu wróci do schroniska. Miałem w życiu 4 pieski, żyły po 10 do 15 lat

  • 1
   2

   70???? to niezły smród tam musi być…. i raczej brak odpowiedzialności bo przy takiej gromadzie zwierząt nie jest się w stanie nad nimi zapanować…. to chore

 5. 7
  5

  PRZECIEZ MOZE URZAD MIASTA POMÓC, TRZEBA ZORGANIZOWAĆ JAKIŚ FESTYN PRZEDTEM ZROBIĆ REKLAME , ZE COŚ TAKIEGO SIĘ ODBĘDZIE, PIESKOWO – KOTKOWY FESTYN, MOZNA PRZYWIEŻŚĆ KOTKI W KOJCACH NA FESTYN , I NAPEWNO , OSTROWIANIE BĘDA ADOPTOWAĆ KOTKI , ALE TRZEBA CHCIEC ZORGANIZOWAĆ , A NIE TYLKO PISAĆ . OSTROWIANIE NAPEWNO SIE PRZYŁACZA DO POMOCY , ALE ZRÓBCIE WCZESNIEJ REKLAMĘ . POZDRAWIAM

  • 7
   2

   Kociara – DUZE litery oznaczają KRZYK ! Na Spotted Ostrow często są takie posty pisane z duzej litery. Trudno się to czyta – tak samo jak trudno wytrzymać czyjść KRZYK. Proszę zapoznać się z etykietą pisania w Internecie.

 6. 7
  7

  Może miasto zacznie rozdawać bezpłatne smycze, w ramach uświadamiania mieszkańców, że koty nie powinny szwędać się i brudzić się po ogrodach sąsiadów.

 7. 2
  1

  W ogóle mnie to nie dziwi. Pani prezydent od lat skąpi lub w ogóle nie przeznacza pieniędzy na sterylizacje / kastracje. Na to powinne być przeznaczane ogromne środki aż do skutku, ale wiem, że od tej władzy mie można tego wymagać. A potem zwierzęta cierpią … w milczeniu.

  • 4
   1

   Nie masz racji. W tym roku Urząd miasta wyasygnował 40 tyś na sterylizację. Oprocz tego jest jeszcze projekt obywatelski na ten sam cel – też 40 tyś. (juz drugi rok). Teraz tylko brakuje pieniędzy na dobrą promocję i przekonanie ludzi ze warto to robić.

 8. Dobra rada faktycznie , najlepiej zrobić festyn ,,kotkowy i pieskowy ,sa wakacje , dla dzieci , to wielka radocha , , i kotki jak i psinki ,napewno rozejda sie do dobrych domów . Pozdrawiam

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick